Krabi

Krabi - Longtail boat and the charactaristic green ocean water
 

Krabi, Thailand

Przepiękne Krabi jest dla większości przystankiem w drodze do innych destynacji. Krabi jednak jest malowniczą i pełną uroku miejscowocią rybacką i jeżeli masz nieco wiecej czasu, powinieneś rozważyc dłuższą wizytę w tym miejscy, szczególnie jeśli interesujesz się wspinaczką.

Krabi znajduje się na zachodnim wybrzeżu południowej Tajlandii i otoczone jest wysokimi wapiennymi skałami. Ta niewielka miejscowość rybacka posiada ważny port, z którego odpływają promy na wyspy Koh Lanta, Ko Phi Phi i plażę Ao Nang. Z tej okazji, Krabi jest naturalnym przystankiem dla wielu podróżnych i turystów na drodze do innych części Tajlandii.

Klimat Krabi

Na Krabi panuje tropikalny klimat ze średnią dobową temperaturą ok. 33 stopni i wysoką wilgotnością powietrza. Najcięższe opady deszczu mają miejsce w okresie monsunu od maja do października.

Jedzenie Krabi

Będąc na Krabi, możecie złożyć wizytę na nocnym targu, który obfituje w niskie ceny i pyszne lokalne jedzenie nasączone smakami kuchni arabskiej. Innym ciekawym rynkiem, który warto odwiedzić, jest rynek poranny. Przyjdźcie wcześnie, bo jest on zamykany już o godzinie 8 rano.

Atrakcje

Jedną z wyjątkowych atrakcji Krabi są dwa wapienne szczyty Kanap Nam, które są umieszczone niczym dwoje strażników po obu stronach rzeki. Krabi jest jednym z niewielu miejsc w Tajlandii, które oferują zorganizowane wspinaczki dla osób z całego świata przyjeżdżających tutaj, aby doznać wyzwań oferowanych przez wapienne filary. Pogłoski mówią, że tylko skały na południu Francji mogą konkurować z ich poziomem trudności wspinaczkowej.

Transport na Krabi

Większość podróżujących dociera do Krabi pociągiem lub autobusem z Bangkoku i Phuket, ale można też dostać się tu drogą lotnicza na międzynarodowe lotniska w Krabi. Znajduje się ono zaledwie 10 km od granic miasta Krabi. W związku z tym, że miejscowość leży się na wybrzeżu, dużo lokalnego transportu jest obsługiwanego przez łodzie. Nie jest też problemem wziąć taksówkę lub użyć innego lokalnego transportu.

Krabi - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt