Tajwan

Piękny widok na Tajpej, stolicę Tajwanu.
 

Odkryj Tajwan - to co najlepsze w Azji

Niektórzy ludzie podróżują do Tajwanu w celu praktykowania taoizmu, czyli tradycyjnego systemu filozoficznego i religijnego. Niektórzy wybierają się tam, by skosztować wyśmienitej kuchni, a inni by kupić najnowsze gadżety komputerowe. Tajwan, mimo że nie jest aż tak turystycznym miejscem, oferuje wszystko co najlepsze: przyrodę, kulturę i przyjaznych mieszkańców.

Tajwan – synonim różnorodności

Tajwan jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów świata. 23 miliony osób zamieszkuje obszar wielkości małego stanu USA. Ma to jednak swoje dobre strony: z uwagi na fakt, że większość osób jest osiedlona w wielkich miastach, natura Tajwanu nadal wydaje się nieskazitelna. Góry, krystalicznie czyste jeziora, ukryte wodospady, szlaki oraz idealne spoty kampingowe - to wszystko czeka na Was w Tajwanie. Jeśli korci Was wybrać się w podróż wzdłuż wybrzeża z widokiem na skaliste krajobrazy i opuszczone plaże, jest to miejsce do tego stworzone. 

Największy wróg Tajwanu: sezon huraganów (no i Chiny)

Nie musimy chyba Was przekonywać, iż najlepiej odwiedzić Tajwan poza sezonem huraganów. Od połowy sierpnia do początku października, niskie ciśnienie powoduje burze, a w następstwie duże możliwości powstania huraganu. Mniej więcej co cztery lata mają miejsce huragany, które są bardzo mocne - prędkość wiatru sięga do 160 km/h.

Sytuacja polityczna między Chinami a Tajwanem pozostaje napięta i nierozwiązana do dziś. Po II wojnie światowej chińska partia nacjonalistyczna została pokonana przez komunistów i uciekła na Tajwan, gdzie ustanowiła represyjną dyktaturę wojskową. Ze względu na obawy o komunistyczne działania podziemne na Tajwanie, dyktatura została utrzymana aż do roku 1987. Po 1987, społeczeństwo znowu mogło używać mandaryńskiego, praktykować swoje tradycyjne religie oraz otwarcie dyskutować na każdy temat. Obecnie mieszkańcy mogą z dumą nazywać się Tajwańczykami, a nie chińskimi imigrantami trzeciej generacji.

Tajpej - nowoczesny Tajwan

Tajpej ma supernowoczesną fasadę zbudowaną wokół ramy starożytnych chińskich tradycji, co czyni wizytę w tym mieście jeszcze bardziej interesującą. Ruch, tłumy ludzi oraz dżungla neonów, sprawiają, iż miasto ma niesamowitą atmosferę.

Wiele posągów chińskiego dyktatora Chiang Kai-sheka zostało usuniętych, aczkolwiek nadal stoi tu wielki memoriał, skąd można zaczerpnąć informacji na temat dyktatora.

Tajwan jest również znany z doskonałej kuchni. Na zatłoczonych rynkach nocnych Tajpej można znaleźć najlepsze jedzenie w świetnej cenie. Koniecznie skosztujcie świeżych ryb na nocnym bazarze Miaokou Keelung lub poeksperymentujcie z potrawami z tofu na dużym nocnym bazarze Shilin.

Należy także pamiętać, aby odwiedzić świątynię Longshan w Tajpej, która jest tak ważną atrakcją jak Zakazane Miasto w Pekinie.

Lugang 

Lugang kiedyś było dobrze prosperującym portowym miastem handlowym, o czym świadczą ozdobne świątynie miasta, charakterystyczne tradycyjne budynki, wąskie uliczki i piękne bramy. Spośród wielu świątyń, które się tu znajdują, warto odwiedzić Longshan i Matsu są najbardziej imponujące. 

Wschodnie wybrzeże - autostrada Suao Hualien (numer 11)

Koniecznie wygospodarujcie kilka dni, by przeznaczyć je na podróż po widokowej autostradzie, która zaprowadzi Was w skaliste góry do tradycyjnych wsi rybackich oraz ukrytych piaszczystych plaży. Podróżując z miejsca na miejsce warto nocować w namiocie, by nacieszyć się pięknym otoczeniem. Możecie również jechać autostradą numer 9, która jest równoległa do autostrady numer 11.

Taroko Gorge - strome klify i głębokie wąwozy

Największą i najczęściej odwiedzaną atrakcją przyrodniczą Tajwanu jest Wąwóz Taroko na wschodnim wybrzeżu. Szczelina Taroko Gorge dzieli skalisty krajobraz na długość 20 km. Znajdują się tu zarówno rwiste rzeki, jak i piękne wodospady oraz wąwóz, który jest otoczony gorącymi źródłami idealnymi do relaksującej kąpieli pod koniec dnia.

Planujesz wizytę w Taiwanie?
Daj nam znać!

 

Tajwan - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt