Wietnam

Pola ryżowe w Wietnamie
 

Odkryj Wietnam - odzwierciedlenie piękna Azji!

Co Was najbardziej kręci w Azji? Bujne, zielone pola ryżowe, spektakularne krajobrazy górskie, wycieczki statkiem na morzu pomiędzy wapiennymi skałami, piękne plaże, a może najwyższej klasy azjatyckie jedzenie? Podczas podróży do Wietnamu, możecie mieć to wszystko!

Wietnam na pewno Was pozytywnie zaskoczyPodczas podróży uda się Wam zapoznać z niesamowitą różnorodnością pod względem krajobrazów czy jedzenia w tym jednym z najszybciej rozwijającym się krajów Azji. Podróż przez Wietnam oferuje wiele niezwykłych miejsc, których nie można przegapić: zatoka Halong, Nha Trang, Phan Thiet, Mekong Delta, Hoi An, Danang i Sapa - tutaj znajdziecie wspaniałe połączenie piaszczystych plaż, zabytków, jak i malowniczych terenów górzystych. Nie zapomnijcie również zwiedzić wielkich miast takich jak Hanoi, Ho Chi Minh City (Saigon) i Hue!

Poznajcie przemiłych Wietnamczyków

Jedną z pierwszych rzeczy, które przyciągają uwagę podczas podróży po Wietnamie jest różnorodność klasowa i kulturowa. Z jednej strony mniejszość narodowa Flower Hmong nadal żyje tak, jak kilkaset lat temu, z drugiej strony tętniąca życiem dzielnica Ho Chi Minh jest pełna businessmanów i finansistów. W każdym mieście jakie odwiedzicie, poznacie nową kulturę, styl życia, wygląd czy dialekt. Mieszkańcy każdego obszaru ma swój nieodparty urok i to właśnie sprawia, że kraj ten jest niepowtarzalny!

Kuchnia wietnamska 

Kuchnia wietnamska składa się ze wszystkiego, co najlepsze w kuchni azjatyckiej z domieszką inspiracji kuchni francuskiej. Nieważne, czy macie duży czy mały budżet, zawsze będziecie mogli liczyć na niesamowite kulinarne doświadczenia w podróży po Wietnamie, bo tutaj nawet ryż smakuje inaczej! Jedną z najbardziej znanych potraw jest wietnamski Pho Bo, czyli zupa z makaronem z kawałkami wołowiny oraz dodatkiem delikatnych ziół i przypraw. Ta tradycyjnie potrawa serwowana jest jako śniadanie na małych ulicznych straganach. Tanio i smacznie! W Wietnamie szybko się okaże, że znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie.

Podróżowanie i transport w Wietnamie

Transport publiczny w Wietnamie jest dość rozbudowany i z łatwością można dostać się do każdego zakątka kraju. Bez względu na to, gdzie znajdują się przystanki, kilka kroków spacerem będzie Was dzieliło od wspaniałych miejsc i nowy doświadczeń!

Wietnam stał się popularnym miejscem do podróżowania głównie z powodu swojego szybkiego rozwoju. Szczególnie rozwój sieci dróg doprowadził do zwiększenia ruchu i wzmożonego zainteresowania podróżowaniem po kraju. Jeśli wyprawa po kraju przebiega przy pomocy autobusu, ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby wybrać jedną z większych i nieco droższych firm autobusowych, zwłaszcza w głównej arterii między północą a południem kraju. Alternatywą może być podróż pociągiem, który jest również naprawdę dobrym sposobem na doświadczenie Wietnamu. Nawet loty krajowe są dobrym rozwiązaniem - Vietnam Airlines jest jedną z największych i posiadających nowoczesną flotę firm lotniczych. Codziennie obsługuje loty między Ho Chi Minh City i Hanoi.

Lokalne autobusy i taksówki również są idealnym i niedrogim rozwiązaniem. Na przykład można wynająć taksówkę na cały dzień i dostosować trasę do swoich wymagań związanych z planem zwiedzania. Polecamy jednak również wybrać renomowaną firmę oraz uzgodnić cenę z kierowcą przed rozpoczęciem podróży.

Wietnam w trakcie zmian

Wietnam rozwija się tak szybko, że z pewnością za 5 lub 10 lat będzie on nie do poznania. Dlatego kraj zasługuje, żeby odkryć go właśnie teraz! Wybierzcie się do Wietnamu z KILROY’em!

 

Planujesz wizytę w Wietnamie?
Daj nam znać!

Wietnam - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt