Bliski Wschód

Tradycyjne dywany na Bliskim Wschodzie.
 

Podróżuj po Bliskim Wschodzie - odkryj piękne pustynie z KILROY'em

Bliski Wschód tworzy tzw. strefę buforową pomiędzy Europą, Azją oraz Afryką. Jest również interesującym połączeniem tradycjonalizmu z nowoczesnością: jest to miejsce, w którym spotykają się dawne kultury oraz futurystyczna architektura. Podróżując na Bliski Wschód z KILROY'em zdecydowanie poczujecie magię tego miejsca!

Wizyta na położonym pomiędzy Europą, Azją oraz Afryką Bliskim Wschodzie, na pewno pobudzi Wasze zmysły dzięki magii kolorów, smaków, zapachów oraz dźwięków. Tam również znajdziecie jedne z najstarszych (jak i najbardziej nowoczesnych i futurystycznych) budowli, które sprawią iż poczujecie się jak na innej planecie.

Region ten może Wam zaoferować piaszczyste plaże, zakupowe maratony, kursy golfowe czy luksusowe hotele w Dubaju, po urocze, kolorowe bazary w Omanie. Niewątpliwie ciężko podjąć decyzję od czego zaczniecie zwiedzanie tego zakątka świata! 

abu-dhabi-uae-sheikh-zayed-mosque.jpg

Indiana Jones czy miłośnik plażowania?

Jeśli macie ochotę poczuć się jak Indiana Jones, nie zwlekajcie i wybierzcie się do Petry - starożytnego miasta w Jordanii. To położone w skalnej dolinie miasto słynie ze swoich wykutych w skałach budowlach, dzięki którym Petra w 2007 roku została dodana do listy Nowych Siedmiu Cudów Świata, do których zaliczone są między innymi Mur Chiński, Machu Picchu czy Koloseum.

Polecamy również obejrzenie zawodów wyścigów wielbłądów. Jest to starożytny sport, który niedawno został reaktywowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jeśli jesteście fanami słońca, piasku i relaksu, Bliski Wschód jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji. Zmęczeni słodkim lenistwo, możecie wybrać się na nurkowanie w Morzu Czerwonym, w którym można zobaczyć jedne z najbardziej malowniczych raf koralowych.

Region ten ma niezwykle wiele do zaoferowania. Podróżując w tamte strony, warto pamiętać o historycznej Jerozolimie oraz imprezowym Tel Awiwie położonych Izraelu oraz ekscytującym Beirucie w Libanie.

Przejażdżka na wielbłądzie

 

Jak podróżować po Bliskim Wschodzie?

KILROY oferuje atrakcyjne ceny lotów do krajów Bliskiego Wschodu. Co więcej, młodzież oraz studenci mogą liczyć na dodatkowe zniżki oraz elastyczne taryfy, które za minimalną dodatkową opłatą umożliwiają wszelkie zmiany przed oraz podczas podróży.

W niektórych krajach Bliskiego Wschodu nie jest łatwo podróżować na własną rękę. Zachęcamy do sprawdzenia wypraw oraz zorganizowanych wycieczek, które KILROY ma w swojej ofercie. Są one idealne dla zwolenników mniej turystycznych miejsc, pragnących doświadczyć prawdziwej kultury krajów Bliskiego Wschodu. Wyprawy KILROY´a są starannie wybrane z myślą o naszych klientach, a nasi przewodnicy zapewnią prawdziwe lokalne przeżycie w najciekawszych miejscach. Oprócz tego, macie szanse poznać interesujące osoby oraz innych podróżników i wymienić się doświadczeniami. Dzięki dobrej organizacji naszych wycieczek, nie musicie martwić się o dodatkowy koszt podczas Waszego pobytu na Bliskim Wschodzie.

Jeśli chcecie zwiedzić kilka destynacji, KILROY pomoże Wam znaleźć najtańsze loty pomiędzy nimi, bądź zarezerwować bilet multi-stop w najbardziej korzystnej cenie.

Oferta noclego na Bliskim Wschodzie

KILROY jest zapoznany z najlepszymi hostelami dla backpackerów w tym rejonie, jak również z bardziej luksusowymi oraz stylowymi hotelami. Najpiękniejsze z nich znajdują się oczywiście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub Katarze.

Mimo iż, znalezienie zakwaterowania nie powinno przysporzyć problemów, zawsze warto zarezerwować zakwaterowanie na kilka pierwszych dni pobytu. W ten sposób zaoszczędzicie sobie niepotrzebnego stresu oraz poszukiwań noclegu, dźwigając walizkę po długim i męczącym locie.

Ceny na Bliskim Wschodzie

Ceny w restauracjach, kawiarniach czy zakwaterowania na Bliskim Wschodzie są generalnie dość przystępne. Jeśli macie ograniczony budżet, nie martwcie się - większość kosztów wyniesie Was od €20-25 za dzień. Nie można niestety tego powiedzieć o krajach takich jak Katar, Izrael lub Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie ceny są znaczenie wyższe.

 

Bliski Wschód - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt