Izrael

Mężczyzna modlący się przy Ścianie Płaczu
 

Izrael - odkryj kraj wielu kontrastów!

Izrael jest relatywnie niewielkim krajem, a mimo to jest bardzo zróżnicowany: mowa tutaj nie tylko o geografii, ale też o jego populacji, a przede wszystkim o wyznaniach ludności zamieszkującej te tereny. Skojarzenia dotyczące Izraela często są związane z jego burzliwą historią oraz obecnością w mitologii biblijnej. Kraj ten jednak jest fascynujący nie tylko z tych powodów! Zarezerwujcie wyjazd z KILROY’em, żeby się przekonać!

 

Jak już wspomnieliśmy, Izrael nie tylko obfituje w miejsca o charakterze religijnym i historycznym, ale można tu znaleźć również żywe, szalone i tłoczne miasta z niesamowitym życiem nocnym. Wybrzeże Izraela to również uczta dla nurków.

Jerozolima - Stolica Izraela

Stolica Izraela wyglądem przypomina typowe arabskie miasto. Wyróżnia je jednak fakt, że to tam spotykają się największe religie świata oraz jest to miejsce powstania fundamentów chrześcijaństwa i judaizmu. Jerozolima jest jednak również ważnym miejscem dla muzułmanów, którzy przyjeżdżają w celu odwiedzenia meczetu Al-Aqsa oraz tak zwanej Kopuły na Skale. Chrześcijanie natomiast zjeżdżają się, by zobaczyć Via Dolorosa. Jest to ulica, którą według biblii przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę. W Jerozolimie możemy też być świadkami modlitw odbywających się Ścianą Płaczu.

Nawet dla tych, którzy nie są religijni, Jerozolima sprawia niezwykle wrażenie. Historyczna część miasta cechuje się fascynującą architekturą. Możemy tam znaleźć mnóstwo wąskich, przytulnych uliczek, synagog, kościołów, meczetów, muzeów oraz całą masę innych ciekawych budowli czy instytucji.

Jak na imprezę to do Tel Awiwu!

W czasie gdy Jerozolima jest miastem historycznym, Tel Awiw jest imprezowym, nadmorskim kurortem. Gdy już się tam dostaniecie (co jest bardzo prawdopodobne, gdyż w Tel Awiwe mieści się główne lotnisko Izraela), szybko zauważycie, że atmosfera jest o wiele bardziej zachodnia niż w innych częściach Izraela. To tam można doświadczyć szalonego życia nocnego, napotkać stylowe butiki oraz zajrzeć do hispterskich barów i kawiarni.

Jednym z miejsc, gdzie zdecydowanie warto się wybrać, by posiedzieć na słonecznym tarasie i cieszyć się pyszną kawą lub drinkiem, jest kolorowe 'stare miasto' zwane Jaffą.

Kiedy kończy się dzień, a słońce powoli zachodzi, bulwar oraz promenada są miejscami, które zachęcają do odwiedzin. Spakujcie butelkę wina i cieszcie się urzekającym widokiem Morza Śródziemnego!

Odpoczynek nad Morzem Martwym

Będąc w Izraelu, ważnym punktem wyjazdu będzie wybranie się nad Morze Martwe, które cieszy się mianem jednej z największych atrakcji Bliskiego Wschodu. Jaki jest fenomen związany z Morzem Martwym? Z uwagi na dziesięciokrotnie większą zawartość soli w porównaniu z oceanami, można swobodnie unosić się na powierzchni wody! Morze Martwe jest również znane ze swoich właściwości leczniczych. 

Północny Izrael: Park Narodowy Ein Gedi i Pustynia Judzka

Na północy Izraela znajduje się piękna Pustynia Judzka, która jest rajem dla miłośników wędrówek. Na szczęście pustynia nie została jeszcze oblężona przez turystów, więc z pewnością jest to jeden z przyjemniejszych wypadów. Podczas intensywnej wędrówki z odrobiną wspinaczki, będziecie mieli okazję podziwiać zmieniające się widoki. Z pewnością wypad będzie warty zachodu!

Niedaleko Pustyni Judzkiej, położona jest oaza Ein Gedi, gdzie można ochłonąć w otoczeniu pięknych jeziorach i wodospadów. Tak, jest to prawdziwie rajskie doświadczenie!

1001 Nocy w Acre

Wasza podróż po Izraelu powinna zawierać również wizytę w historycznym mieście Acre, jednym z najstarszych miast na świecie. Jest ono jednym ze starożytnych miast portowych, którego historia sięga epoki brązu. To tam znajdują się średniowieczne uliczki, sekretne alejki, cytadela, pozostałości fosy, meczety, łaźnie i karawanseraj. Atmosferę miasta zdobi imponujący widok na Morze Śródziemne. 

Izrael - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt