Jordania

Starożytne miasto Petra jest jednym z nowych siedmiu cudów świata.
 

Odkryj Jordanię - Przeżyj przygodę na pustynii

Gdy dotrzecie do Jordanii, już po kilku minutach usłyszycie słowa "Welcome to Jordan", gdyż Jordańczycy bardzo lubią i cieszą się wizytą podróżników, co zdecydowanie odzwierciedlają swoją gościnnością. Mimo, że jest to niewielki kraj, oferuje on mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń podczas Waszego pobytu.

Jordańskie Królestwo Haszymidzkie, to niewielki kraj Arabski na Bliskim Wschodzie który sąsiaduje z Syrią, Irakiem, Izraelem oraz Arabią Saudyjską. Na czele 6.2 mln mieszkańców stoi bardzo popularny król Abdullah II.

Amman

Stolica Jordanii, Amman jest również największym miastem w tym kraju. W mieście znajduje się 7 wzgórz, które są reprezentowane przez siedem gwiazdek na fladze Jordanii. Amman posiada przestronne przedmieścia, nowoczesną dzielnicę handlową, tętniące życiem stare miasto, cytadelę i rzymski amfiteatr. Koniecznie wybierzcie się na gwarne targowiska oraz rynki. Przygotujcie się na poczęstunek chai tea jako gest gościnności sklepikarzy oraz część procesu negocjacji ceny. Amman to bez wątpienia ciekawe miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Jerash

Będąc w Jordanii polecamy wybrać się także na wycieczkę poza stolicę. Jadąc godzinę na północ, dotrzecie do starożytnych rzymskich ruin Jerash. Z pewnością okaże się to dobrym pomysłem, gdyż miejsce kryje w sobie prawdziwe perełki: rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Łuk Hadriana oraz forum. Jerash jest obecnie drugim co do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Jordanii, słynie również ze swoich wspaniałych ruin starożytnego miasta Petry.

Morze Martwe

Jeśli temperatury letnich dni okażą się zbyt wysokie i będziecie mieli ochotę na nieco morskiej ochłody, koniecznie wybierzcie się w okolice Morza Martwego. Wzdłuż wybrzeża znajduje się mnóstwo plaż oraz fantastycznych resortów, a także restauracje i sklepy.

Natomiast samo pływanie w Morzu Martwym jest nie lada przygodą. W chwili, kiedy zanurzycie w jego wodach, okaże się że pływanie nie wymaga żadnego wysiłku, gdyż z powodu dużego zasolenia wody, zostajecie wypychani na powierzchnię. No cóż, zamiast tego będziecie mieli szansę na głęboki relaks unosząc się na morskiej tafli.

Petra

Petra, czyli ruiny miasta Nabatejczyków, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Jordanii. W lipcu 2007 roku została ogłoszona jednym z nowych siedmiu cudów świata. Co ciekawe, ruiny nie były znane światu zachodniemu aż do 1812 roku, kiedy to szwajcarski podróżnik Johann Ludwig Burckhardt je odkrył i wypromował.

Wadi Rum

Będąc w Jordanii koniecznie wybierzcie się do doliny Wadi Rum, gdzie piaskowe krajobrazy i piękne górskie formacje z pewnością wywrą na Was ogromne wrażenie. Swój czas możecie spędzić wybierając się na safari przeczesując jej pustynne rejony na wielbłądach lub quadach. Świetnym doświadczeniem będzie też nocleg w obozie Beduinów.

Klimat Jordanii

W Jordanii, pora deszczowa trwa od listopada do marca. Przez resztę czasu jest tam raczej dość sucho, szczególnie latem, które jest gorące. Zima natomiast jest relatywnie chłodna, z dzienną temperaturą sięgającą 12°C.

Najlepszy sposób na poruszanie się po Jordanii

Jordania jest dość małym krajem i transport jest tam niedrogi. Najprostszym sposobem jest poruszanie się taksówką. Warto też wynająć auto i samemu udać się na roadtripa, ponieważ drogi są dobre i są też dobrze oznakowane, a odległości niewielkie. Jordania jest całkowicie bezpiecznym krajem i przyjemnym do zwiedzania na własną rękę. 

Chcesz odwiedzić Jordanię?
Skontaktuj się z nami!

Jordania - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt