Oman

Orientalny rynek w stolicy Omanu - Muskacie.
 

Podróż do Omanu - Arabska przygoda!

Jedną z cech charakterystycznych dla Omanu to jego wspaniały krajobraz. Znajdziemy tu na przykład morską plażę graniczącą z pasmami górskimi, pustynno-kamieniste wzniesienia oraz wadi. Ten kraj to zarówno mekka nurków, jak podróżników przyjeżdzających, aby podziwiać piękno natury. A i rzeczywiście, jest co podziwiać. Mówi się, że Omanu nie odwiedza się dla miast ale a dla przestrzeni, widoków i ludzi.

Oman, oficjalnie znany jako Sułtanat Omanu, jest nowoczesnym, ale wciąż dość konserwatywnym krajem arabskim. Mieszkańcy są serdeczni i podróżujących traktują z dużą dozą gościnności. Najbardziej jednak przyciągającymi cechami Omanu są jego krajobrazy: mi€dzy innymi godnumi uwagi krajobrazami, znajdziecie tutaj 2700 kilometrów piaszczystych plaż. Kraj jest także pokryty pustyniami, do których bardzo łatwo się dostać, nawet samochodem.

Muskat - Stolica Omanu

Przy Zatoce Omańskiej, leży wciśnięta pomiędzy górami stolica Omanu, czyli Muskat. Dla wielu, jest to pierwszy przystanek podczas podróży po Omanie. W Muskacie, nawet McDonalds jest zbudowany w tradycyjnym arabskim stylu: budynek posiada kopuły, kolumny i charakterystyczne zdobienia. Będąc w mieście, koniecznie odwiedźcie lokalne rynki i ciekawe muzea.

Mimo iż w Omanie życie socjalne poza domem zarezerwowane dla mężczyzn, Muskat jest jednym z niewielu miast, gdzie kobiety można spotkać w przestrzeni publicznej.

Wycieczka po Wydmach Sharqiya

Podczas wycieczki po Omanie niemal obowiązkowe jest spędzenie nocy na wydmach w Sharqiya. Pustynia rozciąga się na dużym obszarze kilkuset kilometrów na południe od Muscatu. Typowa wycieczka po tym terenie obejmuje zakwaterowanie pod rozgwieżdżonym niebem, wycieczki na wielbłądach, tradycyjne jedzenie, ognisko i mnóstwo innych rozrywek. Wizyta w Sharqiya Sands jest absolutną koniecznością podczas podróży po Omanie.

Rynek dla kobiet w Ibrze

Jeżeli planujecie przejechać przez małe miasto Ibra, najlepiej zaplanujcie to na środę. Jest to dzień tygodnia, kiedy kobiety opanowują lokalny rynek. Zobaczycie kobiety ubrane w tradycyjne stroje beduinów. Kobiety pochodzą z okolicznych wsi i sprzedają takie przedmioty, jak na przykład piękne ręcznie haftowane złote mankiety. Bez obawy, mężczyźni również mają wstęp na rynek!

Relaks w Nizwie

W sercu gór Hajar leży miasto Nizwa. Stamtąd można wybrać się na wycieczkę do pięknych zabytków i malowniczych punktów widokowych. Miasto to jest przyjaznym miejscem, pełnym kawiarni i restauracji, które są dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Warto również odwiedzić twierdzę oraz lokalny souk, gdzie można poobserwować targujących się handlarzy i kupujących. Nizwa leży w pobliżu Al-Hoota Cave, które także jest interesującym miastem wartym uwagi.

Planujesz wizytę w Omanie?
Skontaktuj się z KILROY'em!

 

Oman - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt