Zjednoczone Emiraty Arabskie

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich czeka Cię wycieczka na takim wielblądzie.
 

Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - nowoczesnej oazy

Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo wyjątkowe miejsce z uwagi na duży odsetek przybyszów z całego świata. Architektura jest unikalna, klimat jest ciepły i suchy, a plaże idealne do nurkowania. Pojedź do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z KILROY'em

Zjednoczone Emiraty Arabskie sa położone na Półwyspie Arabskim i składają się z siedmiu emiratów, w których skład wchodzą: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain oraz Fujairah. Stolicą kraju oraz największym z emiratów jest Abu Dhabi.

Ten ekscytujący kraj położony na Bliskim Wschodzie swój majątek zawdzięcza przemysłowi naftowemu. To dzięki niemu kraj tak znacząco się rozwinął na przestrzeni ostatnich lat. Nagła dynamizacja sprawiła, że kraj stał się bardzo atrakcyjny dla międzynarodowych inwestycji. ZEA także zaczęły się skupiać na budowaniu interesującej oferty turystycznej. 

Zróżnicowana ludność

Kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem zamieszkującej w nim ludności. Jest on zdominowany przez przyjezdnych z innych krajów świata, którzy wybrali to miejsce, ze względu na pracę. Obecnie jedynie około 20% ludności to obywatele emiratów - reszta to obcokrajowcy. Fakt ten z pewnością pozytywnie wpływa na kolorowy i urozmaicony wizerunek kraju. W ZEA mamy także największy nierówny stosunek płciowy świata – statystycznie na jedną kobietę przypada 2.7 mężczyzn! 

Odwiedź Dubaj

Ze wszystkich miast emiratów, Dubaj jest zamieszkiwany przez największą liczbę ludności. Ponadto, aż 90 procent mieszkańców rezyduje w miastach. Mieszanka kulturowa zamieszkujących Dubaj osób sprawia, że miasto to tętni życiem i jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na mapie w tej części świata.

Architektura Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Szacuje się, że gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest najbardziej rozwijającą się na świecie, co jest widoczne gołym okiem, szczególnie patrząc na zakres rozbudowy kraju. Patrząc na niektóre budowle, można odnieść wrażenie, że rzeczy niemożliwe stały się możliwe w tym kraju. Jedne z najciekawszych konstrukcji to The Palm Islands, The World, Sports City, Dubailand oraz oczywiście najwyższa budowla świata: prawie 830 metrowy budynek Burj Khalifa.

Dubaj i Abu Dhabi: tam się dzieje!

Dubaj i Abu Dhabi są najbardziej żywymi i rozrywkowymi emiratami pełnymi centrów handlowych oraz wydarzeń kulturalnych. Jest tam również mnóstwo przystępnych plaż i parków tuż przy morzu. Do atrakcji, z których można skorzystać w ZEA są na przykład wyprawy jeepem przez pustynię czy nurkowanie. Koniecznie również popływajcie we wspaniałych basenach Hatta Pools, które są naturalnymi akwenami otoczonymi skałami.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt