Dubaj

The Burj Khalifa building - Currently the tallest building in the world (May 2011)
 

Odwiedź Dubaj - Architektura, piasek i woda

Dubaj jest intensywnie rozwijającym się miastem, które przez ostanie 30 lat przeistoczyło się z pustyni do jednej z najbardziej rozwiniętych metropolii świata. Międzynarodowa atmosfera miesza się tam z Arabską serdecznością. Zdecydowanie warto odwiedzić to orginalne miejsce!

Dubaj jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście posiada wiele cech kraju Arabskiego. Metropolia ma jednak niezwykle międzynarodową atmosferę, głównie ze względu na ilość międzynarodowych inwestycji oraz wielu immigrantów. W każdym razie, miasto tętni życiem i ma mnóstwo do zaoferowania, od egzotyczycznym bazarów do luksusowych butików i centrów handlowych.

Zakupy w Dubaju

Dubaj to raj dla miłośników zakupów. To tam znajdziecie najbardziej luksusowe sklepy, jak również kiczowate sklepy. W mieście znajduje się ponad 50 centrów handlowych i bazarów, także bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z najbardziej popularnychn bazarów jest położony w dzielnicy Deira. Jeśli lubicie zakupy, koniecznie się tam wybierzcie.

Architektura Dubaju

Dubaj zdecydowanie może poszczycić się jednymi z najbardziej futurystycznych i zapierających dech w piersiach budowli na świecie. Nawet same budowle rywalizują ze sobą w różnych kategoriach. Do tego znajduje się tam największa na świecie kolekcja sztucznych wysp. Każda z nich jest mini kopią prawdziwego kraju. Dubaj mieści w sobie również najwyższy hotel świata - Burj Al Arab, który po definitywnym wykończeniu osiągnie wysokość 800 metrów. Jest tam o wiele więcej obłędnych budowli. Wystarczy, że przejdziecie się dookoła miasta, a nie będziecie mogli odkleić swoich oczu od tych imponujących drapaczy chmur.

Sporty wodne w Dubaju

W Dubaju znajdują się jedne z najbardziej szalonych parków wodnych nazwanych Wild Wadi. Znajdują się zaraz obok Burj Al Arab, a biorąc pod uwagę, że jest to najwyższy budynek, na pewno nie będziecie mieli trudności go znaleźć. Największą atrakcją Wild Wadi jest Jumeirah Sceirah, najwyższa zjeżdżalnia na świecie (poza Ameryką Północną) o wysokości ponad 10 metrów, gdzie można osiągnąć prędkość zjazdu do 80 km/h.

Golf w Dubaju

Dubaj też jest rajem dla fanów golfa. Jak w wielu innych miejscach, wiąże się to z wysokimi kosztami. Jednak i kursy i warunki do grania są fantastyczne.

Plaża i życie nocne w Dubaju

Plaże w Dubaju są bardzo czyste. Fale nie są najlepsze, aczkolwiek woda jest bardzo czysta. Gdy zachodzi słońce, wszyscy opuszczają plażę by udać się do domów, odświeżyć i podbić bary oraz kluby. Większość z nich, znajduje się w hotelach. We wtorki zawsze odbywa się "Ladies Night", co oznacza, że panie mają darmowe wejścia i darmowe drinki.

Kiedy najlepiej wybrać się do Dubaju?

Najlepiej wybrac się do Dubaju w połowie jesieni oraz zimą - lato jest tam zdecydowanie za gorące. 

Dubaj - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt