Chorwacja

Stare miasto w Dubrovniku, Chorwacji
 

Czas na Chorwację!

Chorwacja jest krajem w Europie południowej położonym nad Morzem Adriatyckim. Decydując się na wyprawę do Chorwacji z pewnością nie będziecie narzekać na brak słońca, pięknych plaż, wyjątkowej przyrody oraz wspaniałych zabytków. Co więcej, ceny w Chorwacji są bardziej atrakcyjne niż w większości innych krajów europejskich. Na co zatem czekacie? Szykujcie się na wyjazd na Chorwację z KILROY'em!

 

Przystań w Splicie

Chorwacja - wyspy, morze, plaże

Wybierając się na podróż do Chorwacji warto zaplanować wyjazd na niektóre z jej pięknych wysp. Organizacja wypadu nie jest trudna: możecie wynająć żaglówkę lub wskoczyć na prom. Taka forma zwiedzania jest najlepsza dla osób, które pragną spędzić kilka tygodni w otoczeniu wody i plaż. Dla miłośników dobrego jedzenia i wina, zachęcamy odwiedzenie na przykład wyspy Vis. Dla osób kochających adrenalinę i sporty ekstremalne, polecamy wybranie się na wyspę Brac. Jeśli natomiast pasjonujecie się dziką naturą i uwielbiacie nienaruszone krajobrazy, wyspa Mljet będzie dla Was idealnym kierunkiem. Z drugiej strony, wyspa Pag to miejsce dla poszukiwaczy klubów i dobrych plażowych imprez. Tutaj polecamy zawitać w Kalypso, Papaya lub Aquariusie. Dla osób ceniących sobie spokój i odrobinę samotności, sugerujemy popłynąć na Palagruzę. A zatem jak widzicie: w Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie!

Położone na południu Primosten, Chorwacja

Dubrovnik

Na dalekim południu Chorwacji znajduje się przepiękna miejscowość o nazwie Dubrovnik. Miasto charakteryzuje się wspaniale zakonserwowaną architekturą starożytną, której wyjątkowość zapiera dech w piersiach. Miasto leży tuż przy Morzu Adriatyckim, co jeszcze bardziej podkreśla jego urok.

Warto dodać, że historyczna część Dubrovnika znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Na północ od miasta znajduje się Split - kolejne miejsce warte odwiedzenia. Po drodze, możecie również wstąpić do Makarski lub Podgory. Każde z tych miast zauroczy Was na swój sposób.

Przystań w Dubrovniku

Z dala od morza

Z dala od wybrzeżaw centrum kraju można znaleźć Park Narodowy Jezior Plitwickich oraz stolicę, miasto Zagrzeb.

Park Narodowy Jezior Plitwickich znajduje się Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest on głównie znany ze swoich charakterystycznych krystalicznie czystych turkusowych jezior. Są one położone w pięknej, górskiej okolicy i otoczone wapiennymi skałami. Ponadto uroku także dodaje całe mnóstwo wodospadów.

W głębi kraju leży Zagrzeb, stolica Chorwacji. To tam zderzają się stara i nowoczesna Chorwacja. Zagrzeb to mieszanka drapaczy chmur, zabytków i typowych wschodnio-europejskich blokowisk.

 

Planujesz wizytę w Chorwacji?
Skontaktuj się z nami!

 

 

Chorwacja - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact