Islandia

Gullfoss, Islandia. Koniecznie zorganizuj czas by zobaczyć ten spektakularny wodospad!
 

Islandia - raj dla miłośników spędzania czasu na łonie natury

Odwiedzenie Islandii to atrakcja sama w sobie! Nietuzinkowa natura, góry, łąki, laguny, wulkany, lodowce, zorza polarna to cechy krajobrazu najlepiej charakteryzujące ten niezwykły kraj. Oferta turystyczna Islandii jest bardzo ciekawa. Możliwość przejażdżki na skuterach śnieżnych oraz wycieczka do geotermalnych basenów w Blue Lagoon to tylko niektóre z możliwości, które czekają na Was w tym zjawiskowym miejscu. A zatem zapraszamy na wyjątkową podróż po Islandii!

Reykjavik jest stolicą Islandii zamieszkałą przez prawie 200.000 osób, czyli około 60% ogółu ludności, który wynosi 300.000. Reykjavik to fascynujące miasto o bogatym życiu kulturalnym. Znajdują się tu przytulne kawiarnie i restauracje, jak również warte odwiedzenia ulice handlowe Laugavegur i Skolavordustigur.

Reykjavik - stolica Islandii

Naturalne atrakcje Islandii

Islandia jest krajem kontrastów. Znajdziecie tam zarówno gorące źródła, jak i lodowce, obszary górzyste, plaże, wspaniałe wodospady i spektakularne gejzery. Wbrew pozorom, Islandia nie jest krajem bardzo od nas oddalonym, dlatego tym bardziej zachęcamy do jej odwiedzenia.

Weź udział w jednej z wypraw i śpij pod gołym niebem! 

Jökulsárlón - jezioro polodowcowe

Jökulsárlón znajduje się na południowym krańcu lodowca Vatnajökull. Jest to największe ze wszystkich jezioro polodowcowe w Islandii. Jego widok jest wręcz magiczny! Patrząc na góry lodowe pływające po Jökulsárlón, można dostrzeć 'zatopione' w nich niezwykłe kolory. Jökulsárlón znajduje się nieopodal morskiego wybrzeża, które również warto odwiedzić. Plaża to charakterystyczny czarny piasek oraz połacie lodu, którego bloki unoszą się również na powierzchni morza.

Islandia: czarny piasek na plaży

Gullfoss i Gejzer

Razem z Parkiem Narodowym Þingvellir, Gullfoss i Gejzer tworzą Złoty Okrąg, którego zwiedzenie jest najbardziej popularną formą na spędzenie jednodniowej wycieczki. Gullfos jest jednym z najpiękniejszych wodospadów w Europie. Mierzy on ponad 32 metry i podczas słonecznych dni, tworzy niemal iluzjonistyczne tęczowe refleksy. Niewiele dalej można również natknąć się na gejzer. Jego widok jest nie do opisania: tryskające gorące źródła są największymi na świecie, a podczas erupcji osiągają one wysokość co najmniej 80 m. Obok niego znajduje się natomiast Strokkur, który wybucha co kilka minut na wysokość 20-30 metrów.

Strokkur - jeden z gejzerów Islandii

Główna atrakcja Islandii: Błękitna Laguna

Księżycowe krajobrazy Islandii mają wiele do zaoferowania. Możemy tutaj odnaleźć uzdrowisko termalne Blue Lagoon (Błękitna Laguna). Podczas relaksu w ciepłej morskiej wodzie geotermalnej można odpoczywać wdychając czyste, świeże islandzkie powietrze. Temperatura wody wynosi 37-39 ° C i posiada sześć milionów litrów wody geotermalnej, która jest odnawiana co 40 godzin.

Błękitna Laguna Islandia

Góra Hekla

Hekla jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Jest on aktywny od wieków, a ostatnim razem wybuchł w 2000 roku. W lokalnej społeczności krążą historie, iż jego krater jest drogą do piekła dla potępionych dusz. Góra ma 1491 m wysokości, a jej grzbiet sięga około 40 km długości.

Postaw na aktywność

Islandia oferuje idealne obszary, gdzie łatwo pokusić się o spływy rzeczne (tzw. rafting), wspinaczkę po lodowcach lub chociaż mniej wyczerpującą wędrówkę po nich. A zatem, jeśli macie ochotę spróbować czegoś nowego, polecamy wspinaczkę po górze lodowej! Jest to najlepszy sposób by odkryć cuda natury, takie jak naturalne rzeźby z lodu, grzbiety górskie oraz głębokie szczeliny lodowe. Jeśli generalnie należysz do entuzjastów wypraw i wędrówek, sprawdź naszą ofertę wypraw trekkingowych!

Trekking w Islandii

Życie nocne i zorza polarna w Islandii

Reykjavik jest znany ze swojego szalonego życia nocnego. Znajdziecie tam zarówno ekskluzywne kluby, jak również artystyczne bary, czy miejsca bardziej alternatywne. Najlepszy czas na clubbing to lato, kiedy słońce nigdy nie zachodzi.

Zimą za to, żadna noc nie jest taka sama: niebo, chodź wydaje się pochmurne, pokryte jest mnóstwem gwiazd, a szczęściarze będą mogli zobaczyć fluororescencyjne wstęgi światła rozciągające się po niebie, znane jako zorze polarne. Oficjalny sezon na zorzę na Islandii trwa od października do marca.

Zorza polarna w Islandii

Poruszanie się po Islandii

W Islandii nie ma pociągów, dlatego najbardziej wygodną formą podróżowania jest wynajem samochodu. Umożliwi to Wam mnóstwo swobody podczas Waszej wyprawy po Islandii.

Najpopularniejsze wycieczki

 

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży?
Napisz do nas!

 

Kontakt