Portugalia

Po aktywnym dniu w Portugalii, możecie delektować się niebanalnym zachodem słońca
 

Odkryj Portugalię - Najlepszy kąt Europy

Podróż do Portugalii wiąże się z podziwianiem wspaniałej architektury, pięknej natury, zaskakującego wybrzeża atlantyckiego, wielu winnic... i moglibyśmy tak wymieniać do jutra!

Portugalia może pochwalić się historią, która sięga X wieku n.e. Ten piękny kraj oferuje szeroką gamę historycznych miejsc, które teraz można podziwiać w połączeniu z nowoczesnym stylem życia.

Wizyta w Portugalii może też skupić się na plażowaniu, nauką surfingu i degustacją win w jednej z winnic. Jednak to tylko jedne z wielu możliwości spędzania czasu w tym niezwykłym kraju.

Stolica Portugalii: Lizbona

Większość podróżujących zaczyna swoją przygodę w stolicy kraju - malowniczej Lizbonie. Jest to urocze miasto na wybrzeżu Atlantyku z mnóstwem interesujących dzielnic, wielu sklepów i sklepików oraz historycznych zakątków. 

W Lizbonie można doświadczyć interesującej przeszłości i tradycji tej byłej morskiej potęgi kolonialnej. Bez wątpienia, miasto to jest jednym z najbardziej interesujących w Europie; położone w górzystej okolicy sprawia, że jeszcze łatwiej jest się w nim rozkochać, gdyż gdziekolwiek się znajdujecie, możecie liczyć na piękny widok na miasto lub wodę.

Południe Portugalii: Algarve, Estoril i Cascais

Jeśli planujecie podróż na południe od Lizbony nie można uniknąć wizyty w Algarve. Teren ten oferuje o wiele więcej niż popularne turystyczne miejsca i kursy golfowe. Tutaj możecie zachwycić się malowniczymi zatoczkami i piaszczystymi plażami przeplatanych z obszarami imponujących klifów. Niektóre z najbardziej popularnych i modnych miejsc w Algarve są Estoril i Cascais, do których można łatwo dojechać pociągiem z Lizbony lub z Faro. Oba z tych nadmorskich kurortów są bardzo efektowne: poza fantastycznymi widokami oferują rozrywki, takie jak kasyna i ekskluzywne sklepy.

Ze względu na niesamowite fale, Portugalia jest również niezwykle uznanym kierunkiem wśród surferów.

Chcesz nauczyć się surfować w Portugalii?
Sprawdź naszą ofertę!

Portugalia - miejsce dla miłośników wina

Portugalia słynie również ze swoich obłędnych win. Najlepsze portugalskie winiarnie znajdują się na południu Lizbony, jednakże wiele doskonałych winiarni można znaleźć w całej Portugalii. Porto jest znane ze swojego znakomitego wina deserowego.

Wyjazd w te okolice skusi Was na spacery po historycznej dzielnicy miasta, która znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1996 roku. W tej urzekającej części miasta, będziecie mogli również delektować się widokiem na rzekę Douro, która płynie przez Porto.

Nie opuszczajcie Portugalii bez spędzenia wieczoru słuchając tradycyjnego fado w jednym z barów w którejś z wąskich uliczek Lizbony lub Porto.

 

Kontakt