Turcja

Słynny, zapierający dech w piersiach Błękitny Meczet.
 

Odkryj Turcję - Gdzie wschód spotyka zachód

1500 kilometrów rajskich plaż, 300 słonecznych dni w roku, błyszczące turkusowe morze, gwarne bazary, starożytne zabytki i niesamowite góry - to wszystko znajdziesz właśnie w Turcji! To w tym kraju wschód spotyka się z zachodem, czyli Europa wita Azję. Zarezerwujcie swoją wycieczkę do Turcji z KILROY'em!

Podróż do Turcji może w pewnym sensie przypominać podróż w czasie. Kraj ma niebywałą historię, dlatego wiele odwiedzających czuje się tutaj jakby przenieśli się do czasów starożytnych. Z uwagi na swoje położenie, Turcja, a szczególnie miasto Istambuł, stanowi połączenie dwóch kontynentów - Europy i Azji. Dlatego też, kraj charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością kulturową.

Wschód Słońca w Turcji

Jako kierunek podróży, Turcja jest zarówno interesująca jak i niedroga. Stare ruiny zamków, jak również luksusowe pałace, ilustrują historię starożytnych sułtanów oraz Imperium Osmańskiego. Wasz wzrok jednak nie ominie nowoczesnych drapaczy chmur, których widok przywróci Was z powrotem do teraźniejszości.

Kosmopolityczny Istambuł

Stolica kraju, Istambuł,jest sercem gospodarki, polityki, kultury i rozrywki Turcji. To starożytne miasto, dawniej znane jako Konstantynopol, leży zarówno w Azji jak i w Europie. W związku z tym, w Istambule jest wiele miejsc wartych odwiedzenia po obu stronach tego niesamowitego miasta!

Tureckie przysmaki 

W Turcji znajdziecie przepyszne słodycze! Najbardziej znana jest zapewne bakława czy jej nieco ”lżejsza” wersja - kadayif. Tam też możecie spróbować ciekawych lokalnych dań, jak na przykład manti (miniaturowe pierożki) czy mercimek korbasi (zupa z czerwonej soczewicy). Większość restauracji, zwłaszcza w Istambule, oferuje możliwość jedzenia posiłku na tarasie. Wyobraźcie sobie śniadanie, obiad lub kolacje z widokiem na to piękne miasto!

Tureckie słodkości - rachatłukum

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Turcji?

Rozciągające się wzdłuż wybrzeża plaże oraz szalone życie nocne w Side, Alanya, Marmaris przyciągają rzesze podróżnych. Jednak mniejsze miejscowości na wybrzeżu Morza Śródziemnego, takie jak Kalekoy, Kekova i Kalkan, są mniej zatłoczone, a mające również wiele do zaoferowania. 

Efez, miasto bogów, jest jednym z najlepiej zakonserwowanych zabytkowych miast w basenie Morza Śródziemnego. Polecamy udać się tam wcześnie rano, by uniknąć palącego słońca i masy turystów. Jeśli chcecie skierować swoje kroki na wschód od Istambułu, warto odwiedzić region Kapadocji. Jest to piękna turecka pustynia otoczona imponującymi skalnymi i górskimi formacjami. Doskonałym doświadczeniem będzie lot balonem lub odwiedzenie Parku Narodowego Göreme. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Kapadokya - przelot balonem

Poruszanie się po Turcji

Krajowa sieć autobusów jest nowoczesna i bardzo funkcjonalna. Możecie również poruszać się pociągami, ale te jeżdżą zdecydowanie wolniej. Jeśli rozważacie wynajem auta, weźcie pod uwagę fakt, iż kierowcy są tam dość brawurowi, ruch ogromny, a ulice bywają dosyć wąskie.

Planujesz podróż do Turcji?
Skontaktuj się z nami!

  

 

Turcja - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact