Karaiby

Niebiańskie, palmowe plaże to znak charakterystyczny Karaibów.
 

Backpacking po Karaibach - odkryj raj na ziemi!

Wyspy Karaibskie są miejscem, gdzie z czystym sumieniem, całymi dniami można relaksować się na hamaku, popijając drinki z kokosa, ładując swoje baterie słońcem i pozytywną energią. Dla miłośników rozrywek lub aktywnego spędzania czasu, wyspy oferują ogromny wybór sportów wodnych i wspaniałych przygód. Zarezerwujcie wycieczkę na Karaiby z KILROY'em!

Karaiby składają się z ponad 7000 wysp, które rozciągają się od południowego krańca Florydy w USA aż po Wenezuelę. Funkcjonują one jako "naturalny" bufor pomiędzy Oceanem Atlantyckim i Oceanem Ameryki ŚrodkowejMimo iż Karaiby obejmują stosunkowo niewielki obszar geograficzny, wyspy bardzo różnią się od siebie kulturowo. Dlatego warto wybrać się na dłuższą podróż i odkryć więcej niż jedną wyspę.

Karaiby - egzotyka, uśmiech i zabawa

Kuba - ulubione miejsce młodych, ciekawych ludzi zainteresowanych historią, muzyką i tańcem. Podczas odwiedzin tego miejsca można zagłębić się w ciekawej historii związanej z tym krajem, a jednocześnie zostać znawcą rumu i cygar! Do nieodpartych pokus należy też relaks na jednej z piaszczystych plaż, bądź też w ośrodkach turystycznych. Czas przeżyć coś ekscytującego i wybrać się na wycieczkę na Kubę!

Interesującym doświadczeniem byłaby zdecydowanie wizyta na Jamajce. W szczególności dla fanów muzyki reggae będzie to nie tylko uczta dla oka, ale również dla ucha. Oprócz tego, na Jamajce panuje totalnie imprezowa atmosfera. Piękne kolory, szczęśliwi i uśmiechnięci ludzie oraz fantastyczne plaże to tylko niektóre z charakterystycznych cech tej wyspy. 

Piaszczysta plaża na Jamajce

Dominikana jest kolejną wyspą, która obecnie jest najbardziej popularnym kierunkiem podróży w tym regionie, szczególnie wśród ludzi młodych. Tytuł ten, Dominikana zawdzięcza swoim pięknym plażom oraz intensywnym wiatrom, dzięki którym jest to perfekcyjne miejsce do surfowania.

Trynidad i Tobago jest gospodarzem słynnego karnawału, który odbywa się w lutym każdego roku. Jest to prawdziwa, ogromna karaibska impreza podczas której rozbrzmiewa muzyka calypso, a przeszczęśliwi mieszkańcy świetnie się bawią i tańczą w jej rytmach w nieskończoność.

Kolorowe ulice w Trinidad i Tobago

Niestety (albo „stety”), to tylko namiastka tego, co można przeżyć podczas wycieczki na Karaiby. Istnieje tak duża liczba miejsc na Karaibach, które można i warto odwiedzić, iż serdecznie polecamy skonsultować się z jednym z naszych konsultantów, który chętnie pomoże w wyborze miejsca zgodnie z Waszymi preferencjami.

Podróż na Karaiby oraz jak się po nich poruszać

Istnieje wiele sposobów, aby dostać się na Karaiby, lecz tylko kilka wyspy posiada bezpośrednie połączenia z Europy. Jest zatem możliwe, aby ułożyć ekscytującą trasę, która będzie składała się z wielu przystanków po drodze. W grę może wchodzić np. Miami (USA), Meksyk i Wenezuela (Ameryka Południowa). Znalezienie idealnej trasy samemu online to niemałe wyzwanie, dlatego zalecamy skontaktowanie się z konsultantem KILROY’a, który chętnie pomoże w rezerwacji jak najlepszej oferty zgodnie z Waszymi preferencjami.

Ceny na Karaibach

Karaiby  ogólnie postrzegane jako drogie miejsca do spędzenia wakacji. Ceny jednak różnią się od wyspy do wyspy. W przypadku rezerwacji all-inclusive, oczywiście nie będzie potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy, gdyż cały koszt za zakwaterowanie i posiłki będzie pokryty. Jeśli zdecydujecie, że taka opcja nie jest dla Was, zawsze można wybrać opcje alternatywne i spędzić wakacje w miejscach o niewygórowanym standardzie, jedząc lokalne dania w niedrogich restauracjach czy street food.

Kiedy najlepiej wybrać się na Karaiby?

Zdecydowanie nie warto się tam wybierać od maja do października, gdyż w tych miesiącach trwa tam sezon huraganów. W tym okresie, pogoda może być dość niestabilna (nie wspominając o zagrożeniu huraganami). Z uwagi na ten fakt, ceny w tym okresie też są niższe. Przez pozostałą część roku pogoda jest wspaniała.

 

Karaiby - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt