Bahamy

Odkryj Bahamy - wyspy marzeń!

Bahamy posiadają wszystko to, co kojarzy się każdemu z Karaibami: białe piaszczyste plaże ozdobione palmami, krystalicznie czystą wodę, idealne warunki do nurkowania oraz ekskluzywne hotele z kasynami, w których możecie natknąć się na celebrytów. Zarezerwujcie swoją podróż na Bahamy w KILROY'u.

Około godziny lotu na południe od Miami (Floryda), położona jest jedna z urlopowych destynacji Amerykanów, czyli Bahamy. Archipelag składa się z 29 wysp, znajdujących się na Oceanie Atlantyckim oraz Morzy Karaibskim. Są tam idealne warunki do relaksu na rajskich plażach, jak również pływania, nurkowania i dobrej zabawy w klubach i kasynach. Na jedzenie też na pewno nie będziecie narzekać!

Już widok z okna samolotu wprawi Was w dobry, wakacyjny humor. Zobaczycie piękne zielone wyspy otoczone krystaliczną turkusową wodą. Można się na tutaj dostać nie tylko samolotem, ale również promem. Istnieje wiele przewoźników oferujących promy na Bahamy, ze względu na ich popularność.

Stolica Bahamów - Nassau

Stolica Bahamów jest położona na wyspie New Province, gdzie większość podróżujących zaczyna swoją wyprawę po Bahamach. Nassau nie należy niestety do najtańszych miejsc. Warto jednak zaoszczędzić, by spróbować luksusowej zabawy przez chociaż jeden dzień. Na szczęście, macie do wyboru wiele innych wysp, które są bardziej różnorodne, a pobyt będzie o wiele tańczy.

bahamas-nassau-prince-georg.jpg

San Salvador: gdzie Kolumb postawił pierwsze kroki

San Salvador jest jedną z najbardziej wschodnich wysp archipelagu i to tam, Krzysztof Kolumb postawił swoje pierwsze kroki, gdy „odkrył”, a dokładniej mówiąc, dotarł do tej części świata. Wyspa ta, to bez wątpienia synonim raju na Ziemi. Nic dziwnego, gdyż znajdują się na niej piaszczyste plaże ozdobione piękną roślinnością, harmonizujące z widokiem na krystalicznie czystą wodę. Jest to oczywiście idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Fani nurkowania będą mieli okazję odkryć nie tylko ciekawą morską faunę i florę, ale też wraki statków - pozostałości po dramatycznej przeszłości San Salwadoru. Jako alternatywę, San Salwador oferuje również mnóstwo pięknych jezior i zakątków w głębi wyspy.

Zachód słońca na plaży palmowej na Bahamach

Eleuthera oraz Harbour Island

Będąc na Bahamach, nie można przegapić wizyty na wyspach Eleuthera oraz Harbour Island, na których poczujecie się jak w egzotycznym śnie, a to dzięki obłędnym rafom koralowym, białym plażom pełnym bujnych palm, turkusowej wodzie i można tak wymieniać do jutra...

Polecamy również wybrać się na wyspę Mayaguana, która jest najbardziej odizolowaną oraz najmniej zagospodarowaną wyspą w tym rejonie. Warta uwagi jest również Bimini, gdzie istnieje możliwość skorzystania z wielu atrakcji tj. spływy kajakowe, pontonowe i wiele innych szalonych przygód.

Atrakcje na Bahamach

Podróżując po Bahamach,będzie czekało na Was mnóstwo rozrywek i atrakcji. Z uwagi na cudowne rafy koralowe i skarby Morza Karaibskiego oraz Atlantyku, najpopularniejszą z nich jest oczywiście nurkowanie. Tę i wiele innych atrakcji możecie sprawdzić oraz zarezerwować wchodząc w zakładkę "Atrakcje" znajdującą się na górze tej strony.

Bahamy - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt