Dominikana

Zachód słońca na Dominikanie
 

Dominikana - przenieś się do raju na Ziemi!

Jeśli marzą się Wam aksamitne, pudrowo-białe piaski, relaks pod palmami oraz kąpiele w krystalicznym Morzu Karaibskim, Dominikana będzie idealnym miejscem na kolejne wakacje! Sprawdźcie jakie atrakcje czekają Was na Dominikanie podróżując z KILROY'em!

Dominikana jest górzystą wyspą, która de facto składa się z siedmiu tysięcy małych wysepek. Obecnie jest jedną z najbardziej popularnych destynacji wśród miłośników plaż. Oprócz tego, znajdziecie tutaj niebanalną przyrodę oraz przyjemny ciepły klimat.

Krajobraz Dominikany 

Wyprawa na Dominikanę, to niczym wskoczenie do krajobrazu wprost z widokówki. Znajdziecie się w otoczeniu pięknych zielonych górzystych krajobrazów, z wplecionymi w nie wodospadami. Nie możemy zapomnieć o widoku na turkusowe morze, które jest domem dla obłędnych raf koralowych, kolorowych ryb oraz żółwi morskich.

Wspinaczka górska i wędrówki na Dominikanie

Najwyższym punktem wyspy jest Pico Duarte. Jeśli lubicie wyzwania pocie czoła, polecamy wybrać się na wyprawę na sam szczyt góry. Wycieczka zajmuje kilka dni, ale piękne widoki, mnóstwo nowych ciekawych znajomych i niezapomniane wspomnienia zostaną z Wami na długo!

Lago Enriquillo i Parque National del Este

Oprócz najwyższego punktu, musicie również odwiedzić najniższy punkt na tej karaibskiej wyspie - jezioro ze słoną wodą, Lago Enriquillo znajduje się 30 metrów poniżej poziomu morza. Cechą charakterystyczna jeziora, jest fakt że jego wody są trzy razy bardziej słone od wody morskiej. Polecamy również udać się do jednego z wielkich parków narodowych takich jak del Este, gdzie na miejscu możecie mogli zobaczyć np. legwany, delfiny i nietoperze, a także odwiedzić jaskinie z prehistorycznymi malowidłami.

Kilka zdań o historii Dominikany

Hispaniola od 1492 roku była używana przez Kolumba jako punkt wyjścia dla swoich pierwszych wypraw do "nowego świata." Na Dominikanie, gołym okiem można zauważyć naleciałości kolonializmy, szczególnie biorąc pod uwagę styl architektoniczny budynków oraz kościołów. To tam znajduje się pierwszy uniwersytet Ameryki, który został otworzony w 1583 roku. Oficjalnym językiem Dominikany jest hiszpański. Biorąc pod uwagę kulturę, znajdziemy tutaj naleciałości francuskie, afrykańskie oraz haitańskie.

Dominikana - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt