Jamajka

Poznaj prawdziwego Rastafarianina
 

Na Jamajce jest jak w bajce!

Jamajka to tropikalny kraj położony na południe od Kuby, który naszym zdaniem jest perełką Wysp Karaibskich. Muzykę reggae słychać prawie na każdym kroku, a mieszkańcy są niesamowicie pozytywni i pogodni. Nie mówiąc o hipnotyzującej przyrodzie, plażach i krajobrazach! Odkryjcie Jamajkę razem z KILROY'em!

Życie na Jamajce

Wizyta na Jamajce to z pewnością jedno z najciekawszych doświadczeń. Północne i zachodnie wybrzeże wyspy są domem dla wielu przyjemnych tropikalnych plaż, podczas gdy w głębi lądu znajdziecie natomiast tereny górskie, podziemne rzeki i jaskinie otoczone egzotyczną florą. To jednak dopiero początek listy tego, co Was czeka na Jamajce!

Do najczęściej używanych zwrotów na Jamajce niewątpliwe należą "no problem" i "no worries" wypowiadane z typowym jamajskim akcentem. Być może to właśnie ta pozytywna atmosfera w połączeniu z urodą wyspy i jej niesamowitą kulturą oraz historią, stały się inspiracją dla wielu muzyków wywodzących się z tego miejsca. Ciekawe, co do powiedzenia na ten temat miałby Bob Marley?

Jamajka - 'sun is shining, the weather is sweet'

Wolny czas i relaks się na hamaku w cieniu palm, wsłuchując się w szum oceanu... Brzmi, jak spełnienie marzeń! Najwięcej osób przyjeżdża na Jamajkę z uwagi na niebiańskie plaże oraz Montego Bay - największy ośrodek turystyczny kraju. Wyspa otoczona jest turkusowym Morzem Karaibskim, w którym miłośnicy nurkowania i innych sportów wodnych z pewnością będą się świetnie bawić. Będąc tutaj warto również zobaczyć Wodospad Dunn's River lub Siedmiomilową Plażę.

Jamajka dla aktywnych: golf, wędrówki i targowiska

Gdy znudzi wam się plażowanie, warto wyruszyć na wędrówkę i zdobyć szczyt Blue Mountain, z którego rozciąga się zniewalający widok. Jest to najwyższy punkt na Jamajce, z którego można podziwiać wyspę z zupełnie innej perspektywy. Na Jamajce znajdą też coś dla siebie miłośnicy golfa. Ku zdziwieniu wielu osób, wyspa obfituje w wiele klubów golfowych. Należą do nich np. Half Moon Golf Club i Cinnamon Hills Golf Club. Sprawdźcie również miejscowe rynki, gdzie można kupić lokalne produkty.

Kingston - stolica Jamajki

Kingston jest stolicą Jamajki, a także największym anglojęzycznych miastem na Karaibach. Jest to idealne miejsce, żeby odkryć kulturę i historię wyspy. Wybierzcie się na wycieczkę do Muzeum Boba Marleya, gdzie będziecie mieli okazję poznać ciekawe życie legendy reggae. Jeśli chodzi o życie nocne, o nic się nie musicie martwić! W Kingston imprezy trwają do białego rana.

Kuchnia Jamajki

Oczywiście będąc na wyspie, nie sposób jest nie spróbować jamajskiego rumu, który na pewno zawróci Wam w głowach i wprawi w wakacyjny nastrój. Lokalne jedzenie również Was nie zawiedzie. Składa się z pysznych potraw z grilla oraz ryb, owoców morza, które są aromatycznie przyprawiane. 

Kiedy najlepiej wybrać się na Jamajkę?

Klimat Jamajki jest klimatem podzwrotnikowym (subtropikalnym), ale z uwagi na wiatr wiejący od strony Morza Karaibskiego, pogoda jest bardzo przyjemna. Sezon deszczowy trwa od maja do listopada, dlatego najlepiej wybrać się na Jamajkę między grudniem a kwietniem.

 

Jamajka - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt