Kuba

Kolorowe kubańskie samochody.
 

Pojedź na Kubę!

Macie dość popularnych karaibskich destynacji turystycznych i wolicie spróbować czegoś innego? A zatem czas na podróż na Kubę!

"Casa" po hiszpańsku oznacza dom. Kubańskie domy posiadają specjalny urok. Szczególnie w stolicy kraju, Havanie, innych większych miastach, czy też mniej gęsto zamieszkałych terenach. Są to zazwyczaj domy rodzinne, w których mimo niezamożności mieszkańców, zawsze zostaniecie przywitani z otwartymi rękoma. Za kilka euro, możecie liczyć na dach nad głową, jedzenie a nawet pranie. Wizyta u kubańskiej rodziny jest jedną z najfajniejszych rzeczy jakie można doświadczyć podczas podróży po tym kraju.

Oprócz tego:

  • Zrelaksujesz się na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie
  • Zobaczysz jak powstają cygara
  • Opanujesz kroki salsy

Kubańska plaża - tak, to własnie Cię tam czeka!

Główne atrakcje Kuby

Stolica Kuby, Havana jest specyficznym miejscem. Miasto jest pełne interesujących budynków i malowniczych dzielnic. Szczególnie Stara Havana (Habana Vieja), charakteryzująca się wąskimi uliczkami i mnóstwem wiszących balkoników, wzbudzi Wasza ciekawość. Koniecznie należy odwiedzić Muzeum Rewolucji (Museo de la Revolución) położone w byłym pałacu prezydenckim oraz tętniącą życiem ulicę El Malecón. Tutaj musicie spróbować lokalnych lodów. Przygotujcie się na największą porcję na świecie! Wieczorami natomiast, koniecznie wybierzcie się do jednego z wielu klubów nocnych i wirując na parkiecie w rytmach salsy i sącząc mojito!

Malownicze ulice Havany

By lepiej poznać Havanę, polecamy wziąć udział w jednej z alternatywnych wycieczek:

Nieco dalej od Havany znajduje się Dolina Viñales - jedno z najbardziej polecanych miejsc na Kubie. Jest to region szczególnie interesujący dla entuzjastów wędrówek pieszych, chociaż warto również zwiedzić dolinę na rowerach.

Światowe dziedzictwo kulturowe i rajskie plaże Kuby

Będąc na Kubie, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę do Trinidadu, jednego z najlepiej zachowanych miast Karaibów z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Architektura tego miejsca robi wrażenie, gdyż miasto jest pełne kolorowych budynków, małych uroczych kościółków oraz brukowanych uliczek. Warto wspomnieć, że miasto znajduje się na liście UNESCO.

Większość podróżujących nie może sobie odmówić wizyty na plaży Varadero. Mimo, iż jest to dość turystyczne miejsce, nadal skrada ono serca przyjezdnych swoim urokiem, dlatego warto tam zatrzymać się chociaż na kilka dni relaksu.

Odkryj Kubę wzdłuż i wszerz

Jeśli fascynuje Cię kultura kubańska i chcesz upewnić się, że wyniesiesz ze swojej podróży jak najwięcej, polecamy rozwazyć udział w jednej z dłuższych wycieczek!

Jeśli natomiast macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, lub potrzebujecie porady odnośnie swojego wyjazdu na Kubę, polecamy skontaktować się na naszymi konsultantami, którzy chętnie pomogą Wam dobrać najlepsze atrakcje zgodnie z Waszymi upodobaniami i budżetem.

Potrzebujesz porady lub pomocy w organizacji podróży?
Napisz do nas!

 

Kuba - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Kontakt