Australia

Uluru (Ayers Rock) popularna formacja skalna w centralnej części Australii
 

Odkryj Australię - kraj pełen możliwości

Australijczycy nie mogą narzekać na życie na tak wspaniałym i różnorodnym kontynencie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jego fantastyczną przyrodę czy bogatą kulturę. Co ciekawe, powierzchnia samej Australii jest większa niż całej Europy. Czas odwiedzić ten niesamowity kraj i przekonać się o jego różnorodności. Podróż do Australii z KILROY'em to kwestia tylko kilku kliknięć!

Magia Australii

Odcinek autostrady na wschodnim wybrzeżu Australii, między Sydney na południu i Cairns na północy, nazywany jest "autostradą turystów". Region ten jest niezwykle popularny pośród podróżników nie bez powodu: plaże są tutaj wspaniałe, fale dla surferów idealne, a sceneria wyjątkowo piękna. Tutaj natkniecie się zarówno na lasy deszczowe, jak również na rozsławioną rafę koralową. Ponadto, niewiele jest miejsc na ziemi, które mogą konkurować z pięknem wysp wchodzącymi w skład wysp Whitsunday na tropikalnym wybrzeżu Queensland, w samym sercu Wielkiej Rafy Koralowej. Wizyta na Whitsundays to prawdziwa uczta dla zmysłów… Oszałamiająco piękne krajobrazy wybrzeży i rozsiane na nich ustronne plaże, parki narodowe i przytulne miasteczka sprawią, że będziecie chcieli pozostać tu na zawsze.

Wschodnie wybrzeże jest inspirujące, ale nie można też zapominać o terenach położonych na północ. Alice Springs to jedno z większych miast znajdujących się w tym regionie. Leży ono właściwie w centrum geograficznego środka Australii. Tereny otaczające miasteczko są znane jako „czerwony środek” (Red Centre). Nazwa ta jest związana z kolorem ziemi występującej w tym miejscu. Alice Springs można uznać, jako punkt wypadowy do okolicznych atrakcji, jak np. Uluru, Kings Canyon, czy góry Macdonnell.

Australia Zachodnia

Jeśli chcecie uniknąć tłumu turystów, a jednocześnie poznać uroki Australii, warto wybrać się na zachód. Australia Zachodnia jest ogromnym, dzikim i suchym terytorium. Ale nie zrozumcie nas źle: jest to stan niezwykle ciekawy, który ma sporo do zaoferowania. 

Wspaniałe wybrzeże daje możliwości zobaczenia delfinów i wielorybów. Możemy tutaj także cieszyć się wypoczynkiem na pięknych plażach, surfować, nurkować, zwiedzić jaskinie, czy urządzić wędrówkę poprzez skały, pustynie i lasy, albo udać się do winnic Margaret River czy Albany. 

Szukasz transportu po Australii?
Sprawdź naszą ofertę!

Żyj jak prawdziwy Aussie

Australia jest niezwykle rozległa, dlatego wybierając się w te okolice, trzeba niewątpliwie zadbać o dobry plan podróży. Ale, aby prawdziwie doświadczyć kultury tego kraju, warto rozważyć zatrzymanie się w jednym z miast, czy miasteczek, na dłuższy czas. Jest to świetny pomysł, żeby zaznać australijskiego stylu życia i poznać nowych przyjaciół. Dłuższy pobyt w miastach takich jak Sydney, Melbourne czy Adelaide, na pewno Was nie zawiedzie. 

Kontakt