Sydney

Koniecznie odwiedź pełną surferów Bondi Beach w Sydney
 

Sydney - światowa stolica backpackerów

Sydney jest miejscem spotkań wielu backpackerów z całego świata. Jest to również miejsce, które dysponuje dobrymi połączeniami z Azją czy Oceanią, jeśli wybieracie się w dłuższą podróż. Często, pierwszymi skojarzeniami związanymi z Sydney jest sławna opera i Harbour Bridge. Te elementy miasta, to z pewnością jego bardzo ważne symbole. Sydney, ma jednak dużo więcej do zaoferowania. Zaintrygowani? Czytajcie dalej!

Najbardziej popularne miasto Australii zasługuje na „kilka” słów uznania. Posiada ono szczególną atmosferę i, bez wątpienia, jest pełne bardzo wielu niespodzianek. Sydney Opera House i Harbour Bridge, jak wspomnieliśmy wyżej, są najbardziej rozpoznawalnymi budowlami, które nieodłącznie są związane z jego charakterystycznym zarysem. Odwiedzając Sydney, warto zarezerwować wycieczkę, podczas której, będziecie mieć możliwość wspiąć się na szczyt Harbour Bridge.

Sydney - światowa stolica backpackerów

Sydney czaruje wszystkich swoim wyjątkowym charakterem pełnym tolerancji, swobody i wielobarwności kulturowej. Miasto jest miejscem spotkań dla turystów, ponieważ podróżujący po całym świecie, zatrzymują się tam na trasie do/z Azji lub Oceanii. Otoczone pięknym krajobrazem, Sydney jest jak mini-Australia. Miasto obfituje w tak wiele atrakcji, że pozostanie tutaj przynajmniej kilku dni, będzie doskonałym pomysłem, żeby mieć możliwość nacieszenia się jego bogatą ofertą. Możemy liczyć na imponującą listę wydarzeń kulturalnych: koncerty, wystawy, festiwale… a to tylko niektóre z nich. Oczywiście spotkamy się tutaj także ze wspaniałą naturą. Góry Błęknitne, jaskinie Jenolan Caves, park Featherdale, czy drugi najstarszy park narodowy świata, Royal National Park. Miłośnicy wina też znajdą coś dla siebie: Dolina Hunter zaprasza do swoich winnic.

Niebiańskie plaże w Sydney

Sydney to oczywiście doskonałe miejsce, jeśli Waszym celem jest spędzenie wakacji na plaży. Miasto i jego okolice posiadają wspaniałe wybrzeże, które zachwyci nie tylko plażowiczów, ale też osoby najbardziej zainteresowane sportami wodnymi.

Sydney na każdą kieszeń

Australia nie należy do najtańszych miejsc, jeśli chodzi o koszty mieszkania i podróżowania. Jednak, jak się okazuje, Sydney jest bardzo przyjazne dla backpackerów i daje możliwość zorganizowania wyjazdu po całkiem atrakcyjnych cenach. Niedrogie noclegi możemy znaleźć w okolicach Kings Cross, Bondi Beach i Darlinghurst. Jest tam również wiele barów i restauracji, w których da się możliwie niedrogo zjeść. A wieczorem najlepiej wybrać się na kolację lub imprezę na Oxford Street i Kings Cross.

 

 

Sydney - zaplanuj swoją kolejną podróż!

Znajdź tanie bilety lotnicze oraz ekscytujące wycieczki i atrakcje.

Contact