Nowa Zelandia

Widok na Auckland, stolicę Nowej Zelandii
 

Odkryj Nową Zelandię - podróżuj z KILROY'em

Ciekawe ilu z Was oglądając „Hobbita” i „Władcę Pierścieni” nie zachwyciło się niezwykłą scenerią, w której nakręcone zostały filmy? Podejrzewamy, że po obejrzeniu tych książkowych ekranizacji, nie jeden z Was upatrzył sobie Nową Zelandię, jako przyszły cel podróży. I ma to swoje pełne uzasadnienie! Kraj uznawany jest, jako jeden z najpiękniejszych na świecie i z pewnością warto zobaczyć go na własne oczy. Po co czekać dłużej? Zaplanujcie podróż do Nowej Zelandii z KILROY'em!

Podczas pobytu w Nowej Zelandii, zachęcamy do odkrycia dwóch głównych wysp - Wyspy Północnej i Południowej. Podróż w te rejony, to nie tylko możliwość do podziwiania z bliska wspaniałej natury tego kraju, ale też okazja, dająca możliwość zbliżenia się i poznania rdzennej kultury Maorysów.

Wyspa Północna (Nowa Zelandia)

Na Wyspie Północnej można zobaczyć spektakularne krajobrazy, które na bez wątpliwości wywrą na Was ogromne wrażenie. Jednymi z miejsc, których nie powinno się pominąć, są na przykład: imponujące wulkaniczne wzgórza Waimangu, rozległe czarne plaże Piha, czy park narodowy Tongariro.  

Skok ze spadochronem w Nowej Zelandii

Wyspa Południowa (Nowa Zelandia)

Kierując się dalej, w kierunku Wyspy Południowej, też się nie rozczarujecie: wyspa to prawdziwy raj dla osób ceniących piękno natury. Nie możecie pominąć odwiedzin zachodniego wybrzeża tej wyspy, a w szczególności okolic lodowca Franz Josef oraz lodowca Fox. Fiordy Marlborough i Milford Sound to prawdziwa uczta dla zmysłów, a okolice miasteczka Wanaka i Arrowtown są doskonałe do zwiedzenia, organizując wypad trekkingowy lub wycieczkę rowerową. 

Rafting / spływ pontonem w Nowej Zelandii

Przyroda Nowej Zelandii jest bardzo zróżnicowana i bez wątpliwości można tutaj znaleźć wszystko to, co najlepsze: fascynujące gorące źródła, gejzery, zapierające dech w piersiach górskie jeziora, lasy deszczowe, unikalną roślinność... Nie możemy też zapomnieć o gatunkach zwierząt, dla których tereny Nowej Zelandii są domem i zamieszkują one wyłącznie to terytorium. Są to na przykład kiwi, papugi kea, kakapo oraz takahe. NZ to również jedyne miejsce, gdzie żyją gady hatterii. 

W całym kraju, a w szczególności na Wyspie Południowej, poza trekkingiem czy jazdą na rowerze górskim, możecie spróbować także ekstremalnych rozrywek, takich jak skoki spadochronowe, skoki na bungee czy rafting. Warto też pokusić się na mniej karkołomne, ale równie ciekawe opcje, jak jazda konna czy spływy kajakowe.

Trekking w Queenstown

Przemieszczanie się po Nowej Zelandii

Prawdopodobnie najlepszym sposobem podróżowania po w Nowej Zelandii jest wynajem kampera (lub innego rodzaju samochodu). Pozwala to odkrywać kraj na własną rękę i we własnym tempie. Nowa Zelandia jest bezpiecznym krajem, posiadającą bardzo dobrą infrastrukturę, więc taki rodzaj transportu nie będzie stanowił żadnego problemu.

Inną opcją jest zakup biletów na autobusy Stray. Stray to firma, która obsługuje przejazdy na wielu trasach Nowej Zelandii i wybierając tą opcję, macie możliwość przemierzać kraj, wsiadając i wysiadając w miejscach, które będą Wam najbardziej odpowiadały, zwiedzając go we własnym tempie. Jest to doskonały sposób, aby spotkać innych podróżujących i wymienić się doświadczeniami z podroży po Nowej Zelandii.

Kontakt