7 powodów, dla których kochamy Kubę

  • 12 czerwca 2017
  • przez Ewa
7 powodów, dla których kochamy Kubę

Dzięki wyjątkowej kulturze i przyjaznym mieszkańcom, pysznym Mohito, zacnym cygarom oraz porywającym nas rytmom salsy, Kuba sprawia, iż ciężko się w tym kraju nie zakochać.  

Nie jesteś jeszcze przekonany? -> Przeczytaj poniższy artykuł -> Sprawdź swoje konto -> I jak...pakujesz walizkę?

Zarezerwujcie bilety lotnicze!

1. Mojito na śniadanie, lunch i kolację!

Spróbuj najlepsze Mohito na Kubie!Kuba jest ojczyzną najpyszniejszych, orzeźwiających Mojito, dlatego zapewne będziesz sączyć je o każdej porze dnia i nocy. Fiesta fiestą, ale polecamy jednak od czasu do czasu zjeść coś porządnego, co doda Ci energii!

2. Vamos a la playa!

Odwiedź kubańskie plaże!Playa to oczywiście po hiszpańsku plaża, a Kuba zdecydowanie może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Playa Los Flamencos, Playa Turquesa czy Playa Ancón to tylko niektóre z tych, które bez dyskusji musisz odwiedzić!

3. Salsa, salsa, salsa

Tańcz salsę na Kubie i poczuj gorącą atmosferę!Havana = Salsa! Na Kubie nie musisz iść do klubu lub centrum tańca salsy, by móc poruszać bioderkami. Bardzo możliwe, że natkniesz się na grupkę osób tańczących salsę gdzieś na rogu ulicy. Jeśli nieco obawiasz się swoich umiejętności, możesz zrobić 2-dniowy kurs salsy w Trinidad - jednym z malowniczych miast Kuby, o które koniecznie musisz zahaczyć będąc na Kubie!

4. Casa Particulares

Ogarnij nocleg w prywatnym kubańskim domu!Na Kubie bardzo popularną formą zakwaterowania są tak zwane casas particulares, czyli prywatne domy. Wynajmując pokój w domu kubańczyków, o wiele lepiej poznacie ich kulturę i to jacy są oni naprawdę, czyli bardzo otwarci, gościnni, przyjaźni i...ah, z resztą przekonacie się sami!

5. Możemy "wozić się" w dobrym stylu

Kuba - przejedź się starym autemStare, zabytkowe amerykańskie samochody stały się niemal symbolem Kuby. Uwierz nam, przejażdżka takim wozem słuchając kubańskiego radia to nie lada zajawa!

6. Kubańskie cygara

Koniecznie zajaraj prawdziwe cygańskie cygaro!Kuba słynie z cygar, które palą niemal wszyscy - poczciwi staruszkowie, eleganckie kobiety czy młodzi ludzie niemal na każdym rogu ulicy. Z resztą, kto by sobie odmówił buszka dobrego cygara! 

7. Mañana, Mañana

Poczuj spokój i ciszę na Kubie!Lubisz kiedy czas się zatrzymuje a oraz ogarnia Cię stojeński spokój? W takim razie Kuba jest idealnym miejscem na Twoją kolejną podróż. Po wizycie na Kubie i wiecznym Mañana, z pewnością ubędzie Ci stresu i przedłuży Ci się życie. Pamiętaj jednak, że po powrocie do Polski, 'Mañana' już nie będzie wymówką!

I jak pakujesz walizki i jedziesz z nami na Kubę?
No raczej!

Kuba to oczywiście mnóstwo innych atrakcji. Jeśli planujesz podróż na Kubę, zawsze śmiało możesz dać znać naszym konsultantom, którzy chętnie doradzom Ci, jak zaplanować Twój pobyt oraz wypełnić go mnóstwem atrakcji i lokalnych doświadczeń!

Tagi: Kuba
Contact