Oto kilka powodów, dla których warto podróżować samotnie

Oto kilka powodów, dla których warto podróżować samotnie

Samotna podróż przeraża wielu z nas,  ale tak naprawdę nie powinna! Wyjazd i doświadczenie wielkiej przygody pozostawi piękne wspomnienia na całe życie. By zdobyć się na odwagę, przeczytaj 8 zalet podróżowania samotnie, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

#1 Będziesz totalnie niezależny

Podróżowanie samotnie sprawia, że wszystkie decyzje podejmujesz sam, dzięki czemu z pewnością wrócisz do domu o wiele pewniejszy siebie i o wiele bardziej niezależny.

#2 Poznasz nowych ludzi z całego świata

Będąc w miejscach, gdzie są inni turyści, zdecydowanie nie będziesz czuł się samotnyBackpackerzy to otwarci ludzie i często dobierają się w grupy by razem zwiedzać lub robić fajne rzeczy.

Reis alleen en ontmoet andere backpackers - KILROY

#3 Zawsze możesz być spontaniczny

Możesz robić co chcesz i zmienić swoje plany bez konieczności uwzględniania w nich Twojego towarzysza. Kto wie, kiedy spotkasz fajną osobę, z którą będziesz mieć ochotę spędzić więcej czasu...

#4 Zatrucie? Idź na całość!

Kolejną zaletą jest posiadanie własnego pokoju, a co za tym idzie, własnej toalety. W takim przypadku nigdy nie musisz się martwić, że ktoś wejdzie po Tobie do toalety, kiedy, umówmy się, nie pachnie tam najprzyjemniej...

Dlaczego warto podróżować samemu?

#5 Zawsze znajdziesz miejsce w hostelu lub schronisku

Jeśli podróżujesz sam i będziesz chciał na spontanie zatrzymywać się w jakimś miejscu, zawsze powinno znaleźć się jedno wolne łóżko dla Ciebie.

#6 Niech żyje wolność i swoboda!

Możesz robić co chcesz, kiedy chcesz, jeść co chcesz i wstawać kiedy chcesz. Z czasem zaczniesz się zastanawiać, jak mogłeś podróżować z ekipą.

Zalety podróżowania samemu

#7 Możesz ściemniać ile wlezie

Każdy lubi trochę ubarwiać swoje historie, a podróżując samemu, nie będzie przy Tobie nikogo kto będzie marszył czoło, podczas gdy będziesz to robić.

#8 Zostaniesz prawdziwym backpackerem

Wracając z podróży z takim bagażem doświadczeń, z dumą będziesz móc nazywać się prawdziwym backpackerem.

Podróżowanie samemu

Chcesz wybrać sieę w podróż solo?  Jeśli nie wiesz, jak postawić pierwsze kroki w organizacji swojej podróży, zawsze możesz zapytać o pomoc naszych konsultantów. 

Potrzebujesz pomocy w organizacji podróży?
Napisz do nas!
Potrzebujesz inspiracji?
Kliknij tutaj!

 

Tagi: porady
Contact