KILROY - Poradnik podróżnika: finansowanie podróży.

Oszczędź na podróż życia!
Nie trzeba dodawać, że kilka miesięcy lub pół roku za granicą - to nie lada wyzwanie finansowe. Chyba, że masz bogatych rodziców chętnych do sponsorowania Twojego ' Gap Year' czyli życiowej przygody. Oszczędzanie jest kluczem do wszystkich dobrych doświadczeń.

Większość backpackerów bardzo ciężko pracuje na swoją wielką wyprawę. Niektórzy nawet 45-60 godzin tygodniowo przez 4-6 miesięcy lub pracują parę lat w sobotę rano. By skutecznie i efektywnie oszczędzać należy wyzbyć się przyzwyczajeń takich jak częste zakupy, jedzenie w restauracji lub imprezy na mieście, – czyli rzeczy, które stymulują nas do wydawania pieniędzy.

Nie stać mnie , ale jade - pożyczka

Masz również możliwość uzyskania pożyczki od swoich bliskich lub z instytucji finansowych. To jedna z wygodnych opcji, ale odpowiedz sobie na pytanie czy naprawdę chcesz rozpocząć przygodę swojego życia (rok przerwy, studia) od pożyczki, która będzie zaprzątać Ci głowe?

Praca dla przyjemności

Innym rozwiązaniem jest praca na całym świecie. Jeżeli jesteś dobry w oszczędzaniu i wiesz jak zarządzać rozsądnie wydatkami - to wyjście może być dla Ciebie idealne! Popularną propozycją dla backpacker’ów to podróż z dużą ilością czasu wolnego - czyli program ‘ Working holiday’ na który należy aplikować dzięki czemu otrzymana wiza pozwoli Ci pracować od 6 miesięcy do nawet roku za granicą. Pomijając kwestie finansową, to najprostsza droga do odkrycia lokalnej kultury i szansa na zaprzyjaźnienie się z innymi odważnymi backapcker’ami  i lokalną ludnością.

Kontakt