KILROY - Poradnik podróżnika: wydatki podczas podróży.

Dzień spędzony w podróży z jednego miejsca do drugiego kosztuję dwa razy tyle co jeden dzień spędzony w tym samym miejscu!
Koszty utrzymania podczas podróży dotyczą jedzenia, zakwaterowania, lokalnego transportu, oraz różnego typu wydatków, które mogą zdarzyć się po drodze.

O wiele trudniej jest przewidzieć wydatki podczas podróży. Zależą one przede wszystkim od liczby podróżujących i osobistych preferencji. Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc ustabilizować poziom wydatków adekwatny do naszych potrzeb.

  • Zawsze jest taniej podróżować w grupie niż podróżować samemu. Niektóre koszty podczas podróży solo mogą wzrosnąć do 50%.

  • Koszty utrzymania różnią się ogromnie na całym świcie. W Japonii za pomarańcze zapłacimy tyle samo, co za tani pokój w Indiach ze śniadaniem. Upewnij się, że miejsca, które zamierzasz odwiedzić są różnorodne pod względem ceny: droższe ( Ameryka Północna, Europa, Rosja, Japonia, Australia, Nowa Zelandia, Wyspy Kanaryjskie) i tańsze (Azja, Indie, Chiny, Ameryka Południowa, i Meksyk). Afryka może być jednocześnie bardzo tania i niepoważnie droga - w zależności w którym kraju i regionie się znajdziesz.
  •  W najtańszych krajach można wydać około 15-20 euro dziennie w tym transport, podczas gdy w najdroższych krajach, a zwłaszcza w dużych miastach, minimalne koszty idą w górę do około 70-100 euro za dzień.
  • Transport z miejsca na miejsce kosztuje. Dobra rada od KILROY'a-

    dzień spędzony w podróży z jednego miejsca do drugiego kosztuję dwa razy tyle co jeden dzień spędzony w tym samym miejscu.

  • Możesz również zdecydować się na pracę w czasie podróży, tym samym powiększając swój budżet. Dla nas Europejczyków wygodniejszym sposobem jest jednak zaoszczędzenie pieniędzy w czasie, gdy pracujemy na co dzień niż podczas wyprawy. Głównie ze względu na różne stawki panujące w krajach za granicą. Z drugiej strony, nie ulega wątpliwości fakt, iż praca za granicą daję  większą szanse na oszczędzenie pieniędzy niż w normalnym życiu pełnym wydatków. Dlatego pamiętaj - podejmuj wyzwania!

1100 EURO /30 dni

Nasze doświadczenie podróżnicze może nam powiedzieć, że koszt wyprawy, jako backpacker balansuje pomiędzy 1100-1600 EURO miesięcznie. Ceny te obejmują wszystko, czyli –wydatki przed podróżą, jak również koszty utrzymania i atrakcji podczas podróży. To oczywiście bardzo ogólne podsumowanie, ponieważ cały budżet opiera się na miejscach, do których się udajemy, na naszych potrzebach i czy udajemy się sami lub w grupie. Wspomniana propozycja powinna jadnak zapewnić wygodną i pełną przygód podróż.

Kontakt