Planowanie podróży

Planowanie wstępne jest również ekscytującym punktem podróży.
Każda podróż, nawet ta najbardziej elastyczna, wymaga pewnych przygotowań. Zakup biletów lotniczych oraz rezerwacja noclegów to tylko wierzchołek góry lodowej. Przygotowania nie muszą być długie i czasochłonne, w gruncie rzeczy mogą być prawie tak samo ekscytujące jak sama podróż. Zasada jest jedna: etapu planowania podróży nie warto pomijać. Bo na stówę nie będzie nam do śmiechu, gdy nagle zdamy sobie sprawę, że panicznie boimy się pająków (a już 3 noc mamy spać w dżungli w Ekwadorze), w Japonii nagle brakuje nam kasy, a woda w RPA jest zimna jak lód (a wymarzyliśmy sobie malownicze kąpiele).

 Gdzie, kiedy, z kim, po co, na jak długo i ile to będzie kosztować? To podstawowe pytania, na które trzeba odpowiedzieć przed zakupem biletów lotniczych. Następnie dojdą kwestie planowania trasy podróży, aktywności, szczepienia, wiz, noclegów, ubezpieczenia itp. Jeżeli nigdy wcześniej nie podróżowałaś/eś poza Europę, wiele z tych kwestii może Cię troszeczkę przytłoczyć...

 

Służymy pomocą

 

Na szczęście pomoc jest blisko. Jesteśmy podróżnikami z krwi i kości i uwielbiamy rozmawiać o podróżach, dlatego też chętnie pomożemy Ci przebrnąć przez etap planowania Twojego wyjazdu, od A do Z. Nie wstydź się, nawet najlepsi podróżnicy na świecie musieli jakoś zacząć!

Jeżeli masz ochotę, rzuć okiem na sekcje z poradami i wskazówkami dotyczącymi planowania wyjazdu.

Kontakt