KILROY: Poradnik podróżnika - Gdzie jechać w podróż?

Najtruniejsze pytanie - gdzie chcę pojechać?
A gdzie Ci się marzy? Prawda jest taka, że odkąd praktycznie każdy z dostępem do komputera i Internetu może wyszukać sobie loty w najdalsze zakątki globu, świat wydaje się jakby… mniejszy. Z drugiej jednak strony, bardzo często wybranie tej właściwej destynacji spośród tysięcy możliwości to jak szukanie igły w stogu siana. Zwłaszcza jeżeli nasz wujek nie jest szejkiem z Dubaju i nasz budżet ma jednak sztywno określoną liczbę zer..

Niektóre miejsca mogą być dla nas w tym momencie zbyt kosztowne lub pobyt w nich zbyt czasochłonny. Niektóre destynacje trudno połączyć, nawet jeżeli patrząc na mapę wydaje nam się, że dotarcie z jednego miejsca na drugie to pestka. Za przykład może posłużyć USA i Kuba: nawet jeżeli dystans między Key West (miastem na Florydzie), a Hawaną (miastem na Kubie) wynosi 170km, podróż ta będzie z powodów politycznych nieco bardziej skomplikowana.

Zrób listę miejsc, które chcesz zobaczyć

 

Jedym z najlepszych rozwiązań jest stworzenie listy zawierającej wszystkie miejsca, które chcesz zobaczyć. Tymi miejscami mogą być kraje, regiony, miasta, kontynenty itp.

Następnie pogrupuj miejsca według 3 kategorii:

  1. miejsca, które chcesz zobaczyć za wszelką cenę
  2. miejsca, które chciał(a)byś naprawdę zobaczyć
  3. miejsca, które byłoby fajnie kiedyś zobaczyć, ale nie są w tym momencie priorytetem

The winner is...

 

Teraz pomyśl, jaki typ podróży pasuje teraz najlepiej do Ciebie oraz Twoich oczekiwań: taki z dużą ilością zwiedzania, a może raczej dużą ilością relaksu? Aktywny sportowo, a może raczej z poznawaniem kultury i local experience? Imprezy, czy cisza i spokój? Przygoda czy retreat? Zastanów się, które miejsca z kategorii 1 i 2 będą pasować najlepiej do tego, czego szukasz. Trudne zadanie? Nic się nie martw, od tego jesteśmy!

Kontakt