KILROY: Poradnik podróżnika - Jak przekonać rodziców?

Szczęśliwy rodzic, to kochający rodzic.
Jeżeli Twoi rodzice mają słabe nerwy – lub po prostu się martwią czy wszystko u Ciebie w porządku. O to krótki poradnik jak uspokoić i zapewnić ich o Twoim bezpieczeństwie podczas podróży.

Zaangażuj swoich rodziców w planowanie i przygotowywanie podróży. Zapytaj o porady, które uwzględnisz w swoim planie. Pamiętaj o tym, że rodzice kochają czuć się ważni i potrzebni.

Zaplanuj, jak sfinansujesz podróż

Zastanów się nad rodzajem pracy, na którą zaaplikujesz. Chcesz zaoszczędzić pieniądze przed wyjazdem czy pracować podczas podróży? Niektórzy rodzice widząc inicjatywę swoich dzieci, są gotowi wesprzeć ich finansowo.

Solidny plan komunikacji

Przygotuj się na częsty kontakt z rodzicami przez SMS, E-mail, Skype lub inne środki komunikacji. Możesz założyć bloga podróżniczego. Jeżeli masz oldskulowych rodziców – napisz do nich list. Stwórz alternatywny plan - pomoże Ci uniknąć nerwowych sytuacji, kiedy ominiesz daty wyznaczone na kontakt z rodzicami. Pamiętaj bliski kontakt z nimi jest podstawowym źródłem spokoju w ich 'świecie'.

Kopia wszystkich lotów i dat podróży

Stwórz kopię zapasową wszelkich informacji dotyczących Twoich lotów, dat przyjazdów i wyjazdów. Dzięki temu rodzice będą mogli ‘śledzić’ Twoją podróż. Pamiętaj, by zeskanować  i skopiować najważniejsze dokumenty – paszport, bilety, wizy itp. Czynności wcześniej wspomniane to przede wszystkim dobry pomysł by mieć kopie wszystkich ważnych dokumentów, a po drugie rodzice będą mogli poczuć sie potrzebni. Ochraniać i pomagać  - to cała prawda o rodzicielstwie. Pamiętaj o tym by zapisać kopię swoich dokumentów np. na mailu bądź na USB lub telefonie itp.

Przedstaw KILROY - Pomożemy!

KILROY posiada wieloletnie doświadczenie w wysyłaniu młodych ludzi takich jak Ty na egzotyczne wyprawy lub podróże dookoła świata. Firma specjalizuje się w oferowaniu Tobie i Twoim przyjaciołom najlepszego serwisu na świecie. Jeżeli Twoi rodzice sa zaniepokojeni lub po prostu są ciekawi, zaproś ich na spotkanie z naszym konsultantem, a my dołożymy wszelkich starań by jak najlepiej przybliżyć im przebieg całej podróży.

Jeżeli żaden z powyżej wymienionych pomysłów nie pomoże, zawsze możesz próbować przekonywać swoich rodziców aż w ostateczności stanie na Twoim. To sprawdzony sposób, który zawsze działa!

 

Kontakt