KILROY: Poradnik podróżnika - Kiedy wybrać się w podróż ?

Ulewny deszcz i powodzie? Zawsze należy sprawdzić dane klimatyczne przed wyjazdem.
Deszcz na wschodzie - słońce na zachodzie! Na szczęście kształt ziemi pozwala na ulewny deszcz z chłodną bryzą w jedym miejscu, podczas gdy słońce świeci w drugim. Dzięki temu, mamy możliwość wyboru pory roku odpowiedniej do naszych upodobań.

Bez względu na to, czy jesteś uzależniony od morza i słońca, jak narciarz od śniegu i surfer od fali, należy pamiętać by zwrócić uwagę na różne pory roku i zaplanować odpowiednio podróż, tak aby nacieszyć się ulubionymi atrakcjami w optymalnych warunkach.

Zwróć uwagę na porę deszczową

Lato na półkuli północnej trwa od maja do października, natomiast na półkuli południowej jest dokładnie odwrotnie - lato trwa od listopada do kwietnia. Na terenie obszarów tropikalnych po obu stronach równika, pora deszczowa może zamienić naszą podróż w jedno wielkie ‘błoto’. Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne oraz wybryki natury – przygotowania na tego typu wyprawę wymagają szczególnej uwagi.

Zapytaj konsultanta podróży

Indie jak i Azja Południowo-Wschodnia są zazwyczaj bardzo ciepłymi i deszczowymi krajami w miesiącach letnich, to jedne z miejsc, dla których warto przemierzyć tysiące kilometrów. W skrajnie południowych częściach świata takich jak Nowa Zelandia i Argentyna, podczas letnich miesięcy jest dosyć zimno. Natomiast miejsca takie jak Australia i Wyspy Karaibskie, obdarzone są dosyć ładną pogodą przez cały rok. Nasi konsultanci służą dobrą radą -  jak podróżować by ominąć sprawnie pory deszczowe.

Podróżuj w zimie – wróć do domu latem

Jeśli pochodzisz z północnej części Europy, brakuje Ci słońca i łatwo popadasz w depresje zimową- powinieneś rozpocząć swoją podróż jesienią i kontynuować przez całą zimę łapiąc promienie słońca z dala od domu. Wyobraź sobie, moment, w którym wysyłasz kartki świąteczne do bliskich z gorącej plaży. Zazdrość Twoich bliskich po drugiej stronie globu-bezcenna!

Praktyczna zasada to zaplanować podróż od 6 do 9 miesięcy wcześniej przed wyjazdem, choć krótszy okres powinien być równie porządku. Po dokonaniu planu z dużym wyprzedzeniem, mamy wystarczająco dużo czasu by skupić się na bardziej praktyczniejszych rzeczach. I w tym przypadku będzie to większa szansa na dotarcie do tanich biletów lotniczych i wycieczek krajobrazowych, a więc nie odkładaj polowania na korzystne oferty na później.

Kontakt