KILROY: Poradnik podróżnika - Na jak długo wyjechać?

Dzień, dwa tygodnie, 6 miesięcy czy rok ? Wybór należy do Ciebie.
Podróż dookoła świata..? Pod koniec XIX wieku jednym z najbardziej śmiałych zakładów była podróż dookoła świata w 80 dni. Dziś możemy przemierzyć świat w średnio 24 godziny lub prawie bez konieczności zmiany miejsca w samolocie. Jednak, 80 dni wciąż ma sens.

Jeżeli chodzi o współczesnych backpacker’ów, czas, który należy zarezerwować w kalendarzu to około 2-3 miesiące. To najbardziej optymalny okres czasu na podróż dokoła świata. Oczywiście możemy przyspieszyć naszą przygodę, jednak nie będziemy wstanie nacieszyć się tym, co dzieje się wokół nas. Większość backpacker’ów przeznacza na ten projekt od 3 do 12 miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od liczby naszych destynacji, czasu na podróżowanie na lądzie oraz okresu pracy itp.

Dwa miesiące to minimum

By naprawdę poznać kontynent od wewnątrz potrzebujemy minimum 2 miesiące. Załóżmy, że podróżujesz przez kontynent azjatycki z Hong Kongu na północy do Bali na południu przez Wietnam, Kambodże, Tajlandie, Malezje i Indonezje -możesz przejechać tą trasę znacznie szybciej. Jednak spędzisz cały swój czas na transport. Okres dwóch miesięcy wystarczy na: objechanie Australii, przemierzenie trasy 66 w Stanach Zjednoczonych, lub podróż motocyklem z Patagonii do Kolumbii. Jeżeli chcesz zobaczyć tylko jedno miasto, jeden kraj oczywiście nie potrzebujesz na to dwóch miesięcy.

Lotanie czy podróż lądowa

Jeżeli Twój czas na podróżowanie jest ograniczony, najlepszą opcją dla Ciebie będzie rezerwacja lotów inaczej będziesz sfrustrowany spędzając czas w transporcie lądowym. Zajmuje on przede wszystkim więcej czasu, którym nie dysponujesz. Z drugiej strony, jeżeli masz go wystarczająco, dobrym pomysłem jest skorzystanie z transportów lokalnych, aby naprawdę poznać, poczuć kraje, miejsca i ludzi, których odwiedzimy. Wszystko zależy jak długą podróż planujemy i jaki budżet chcemy na nią przeznaczyć.

Kontakt