KILROY: Poradnik podróżnika - Z kim jechać?

Podróżuj z przyjaciółmi, rodziną lub ludźmi, których kochasz!
Powiązane
Podróżowanie samemu vs podróżowanie z kimś - oto lista wad i zalet.

Podróżowanie w pojedynkę

Podróżowanie samemu to nie lada wyzwanie! Wszystkie decyzje musisz podejmować sam, a w razie wypadku jesteś zdany sam na siebie. Z drugiej strony, nie musisz iść na żadne kompromisy, jeżeli chodzi o plany związane z podróżą i masz poczucie wolności. Ponadto podczas wyprawy można spotkać wiele ciekawych osób, niektórych sporo kosztuje by się otworzyć przed nowymi ludźmi niż tym, którzy podróżują razem. Wiele ‘solo’ backpacker’ów, kończy swoją podróż z nowo poznanymi przyjaciółmi, którzy postanowili spontanicznie się przyłączyć i kontynuować przygodę razem.

Backpacker w obcasach – czyli kobieta podróżującą solo

Nic nie stoi na przeszkodzie by żeńska grupa backapcker’ów podróżowała solo. Jeżeli decydujesz się podróżować sama - zachowaj szczególną czujność i zwróć uwagę na lokalne tradycje w krajach, które zamierzasz odwiedzić. W niektórych miejscach kobiety, które wybierają się do barów lub miejsc publicznych w odważnym stroju z dużą ilością makijażu, mogą być bardzo negatywnie odebrane przez mieszkańców. Więc, upewnij się by dostosować swój ubiór do miejscowej ludności, staraj się nie prowokować i nie rzucać się w oczy. Dotyczy to też mężczyzn podróżujących na własną rękę - tak naprawdę nie ma wielu miejsc na ziemi, gdzie człowiek siedzący sam przy barze z papierosem i drinkiem wzbudzał szczególną uwagę.

Podróż z przyjaciółmi

Podróżowanie dookoła świata z przyjacielem może być niezwykłym doświadczeniem. Kiedy podróżujesz z kimś, musisz podzielić się obowiązkami.  Jeżeli jedno z was lepiej zna się na mapie, ale jest nieśmiałe, a drugie jest otwarte na ludzi może wtedy  rozmawiać z nieznajomymi i pytać drogę. Jeżeli jednak podróżujesz ze swoim przyjacielem, Wasza przyjaźń może być poddana próbie. Przebywając ze sobą 24 godziny na dobę przez dłuższy okres, możecie poczuć się wypaleni i przytłoczeni. Jeżeli podróżujecie więcej niż dwa osoby łatwiej jest się ‘pogodzić’, ale z drugiej strony podjęcie jednomyślnej decyzji w grupie jest trudniej. Jeżeli Twoi znajomi nie mogą z Tobą podróżować, zawsze możesz poszukać towarzyszy przez zamieszczenie ogłoszeń np. w mediach społecznościowych KILROY’a.

Ona i On

Miłość w związkach przybiera różne postacie. Czasami pary walczą jak pies z kotem, a dzień później godzą się i kochają. Tak samo dzieję się, gdy razem wyruszają w wielki świat. Jeżeli uda im się skupić na uczuciu, które jest pomiędzy nim, to cała przygoda może okazać się zjawiskowym doświadczeniem. Aby wyjazd się udał, bardzo ważnym elementem jest komunikacja pomiędzy partnerami. Szczera rozmowa przed trasą powinna oczyścić wszelkie wątpliwości. Należy również zaplanować budżet, kieszonkowe, zaplanować poszczególne obowiązki oraz szczegóły trasy. Im mniej sporów dotyczących wyjazdu tym lepszy przebieg całej trasy.

Z mamą

Dookoła świata z mamą – dla niektórych to przygoda, dla niektórych ‘mission impossible’. Z drugiej strony świetnym pomysłem jest zorganizowanie rodzicom lub krewnym wycieczki do miejsca, które skrzyżuję się z naszą trasą, jeżeli tylko jest taka możliwość. To szczególny gest zwłaszcza, gdy podczas swojej podróży, stęskniłeś się za swoim domem i rodzicami.

Podróż z dziećmi

Backpacking z małymi dziećmi- nie jest często polecany. Backpacking to wyprawa w różne miejsca z napiętym budżetem i dużym zapasem czasu. Nie łatwo jest dostosować charakter tego typu wyprawy do potrzeb dzieci. One kochają baseny, zabawy, czas spędzony z rodzicami. Jeżeli jednak decydujemy się na backpacking wraz z dziećmi, upewnijmy się, że mamy wystarczająco dużo czasu by zapewnić naszym pociechom przerwy w hotelach i kurortach. Przenośne urządzenia, filmy, lub gry są dobrymi  sposobami, które sprawdzają się w trudnych momentach podczas pobytu na lotniskach, lub długich lotów. Dzieci w kategoriach wiekowych powyżej 12  są bardziej gotowe na przygodę godną prawdziwego młodego backpackera.

Poznaj nowych znajomych podczas swojej podróży

Czasami bywa tak, że nie jesteśmy pewni czy chcemy podróżować sami lub z przyjaciółmi, bądź nie mamy z kim. W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości, na poznanie nowych ludzi podczas swojej podróży. Świat jest pełen różnego typu backpacker’ów, którzy są otwarci na nowe znajomości. Można ich spotkać w publicznych miejscach jak: autobusy, hostele, kawiarnie itp. Innym równie skutecznym sposobem na znalezienie towarzysza jest branie udziału w różnych wycieczkach krajoznawczych i wyprawach. Takie wyjazdy obejmują rafting , który może trwać od jednego dnia do kilku miesięcy. Podróżuję się wtedy w grupie, dlatego można zintegrować się z innymi biorącymi udział.

Kontakt