Podróżuj bezpiecznie

Trzymaj sie bezpiecznej strony
Powiązane
Pieniądze – gdzie je trzymać? Nigdy nie przechowuj kart kredytowych, bonów podróżnych oraz gotówki w jednym miejscu. Tym o to sposobem unikniesz utraty wszystkiego na raz podczas kradzieży.

Użyj paska na pieniądze. Posiada on różnego rodzaju kieszonki, długie, krótkie, szerokie i wąskie – to genialny gadżet dla backpacker’a. Przechowuj w nim paszport, karty kredytowe, większość gotówki oraz trzymaj go przy sobie, tak by złodziej nie miał do niego dostępu.

Zawsze trzymaj mniejszą kwotę w swoich kieszeniach - tak oby nie odczuć zbyt mocno finansowo możliwej kradzieży. Większa gotówka, jest przynętą dla złodzieja.

Najbezpieczniejsze miejsce dla backpacker’a na przechowywanie pieniędzy

Najbezpieczniejsze miejsce dla backpacker’a na przechowywanie pieniędzy – jest hotel. Jeżeli jednak nie znajdziemy w nim sejfu, możemy zapytać w recepcji czy możemy zostawić tam swoje cenne rzeczy. Drugim bezpiecznym miejscem jest pasek na pieniądze. Trzecim miejscem jest ukrycie cennych rzeczy w walizce w swoim pokoju (doradzamy by jednak nie ufać pracownikom hotelu, którzy maja dostęp do naszego pokoju). Czwartym miejscem może być Twój portfel w kieszeni, ale pamiętaj że to ostania opcja i jedna z najniebezpieczniejszych dlatego, ze jest to najbardziej dostępne miejsce dla złodzieja. KILROY doradza by nie zabierać ze sobą wartościowych rzeczy w świat – ale jeżeli musisz zabrać ze sobą „diamenty” by wyglądać dobrze – upewnij się, że są podrobione i niedrogie.

Bądź ostrożny podczas swojej podróży

Wielu backpacker’ów doświadczyło kradzieży i rabunku podczas swojej wyprawy. Zatem warto jest być przygotowanym na wypadek zagrożenia.

  • Nigdy nie trzymaj w kieszeniach większych sum. Drobne kieszonkowe to idealny sposób by nie utracić zbyt wiele w razie możliwego rabunku.
  • W momencie napadu oddaj wszystkie pieniądze złodziejowi - nie odgrywaj bohatera. Pamiętaj, że to tylko pieniądze, nie warto dla nich ryzykować życia i zdrowia.
  • Miej na oku swoje rzeczy i bagaż podczas jazdy taksówką, autobusem , pociągiem lub statkiem.Przechowuj kosztowności blisko ciała i większe przedmioty w plecaku. W razie potrzeby użyjesz plecaka jako poduszkę.
  • Miej na uwodzę, że nie tylko lokalna ludność dopuszcza się kradzieży, ale również niektórzy z backapcker’ów finansują swoją podróż poprzez okradanie innych backapacker’ów – dlatego nie daj się zmylić i bądź czujny przy poznawaniu nowych ludzi.
  • Zawsze miej się na baczności, jeżeli znajdziesz się w tłumie ludzi - również dzieci. To jedna ze znanych sztuczek i idealna okazja by złodziej okradł Ciebie z najcenniejszych rzeczy. Tłum powoduje , chaos i zamieszanie, bardzo ciężko jest mieć wszystko na oku, dlatego staraj się unikać takich sytuacji.
  • Nie należy poruszać się po ciemnych uliczkach i alejach w nocy w okolicach nieznanego sąsiedztwa( tak wiemy, że to już wiesz – ale na wszelki wypadek przypominamy)
  • Jeżeli zostałeś napadnięty, i chciałbyś by firma ubezpieczeniowa pokryła koszt poniesionych szkód, zgłoś wypadek na policje lub lokalnej władzy i uzyskaj oficjalny raport o kradzieży. Wyślij go od razu do firmy ubezpieczeniowej z całym kompletem dokumentów.

Spokojnie, nie ma powodów ku temu by panikować i bać się podróży. Myśl odpowiedzialnie - nie bądź lekkomyślny, a wszystko będzie OK. Twoje ubezpieczenie podróżne, pokryje możliwe straty.

Kontakt