Transport

Próbuj każdego transportu!
Jednym z głównych dylematów podczas podróży dookoła świata jest wybór transportu. Samoloty są szybkie, wygodne i łatwe – ale nudne! Z transportem lokalnym jest odwrotnie. Jest powolny i niewygodny. Z drugiej strony, transport lądowy umożliwia nam poznanie klimatu odwiedzanego kraju, jego krajobrazów, mieszkańców podczas podróży – jest to odkrywczy sposób podróżowania.

Jeżeli dysponujesz sporym zapasem czasu, wybierz zdecydowanie transport ladowy,  – bez względu na to jak irytujący może okazać się ten wybór. To może być trafny  ''skrót'' do najwspanialszego doświadczenia w Twojej podróży.   

Autobus

Autobus to najczęściej najtańsza i najprostsza opcja by dostać się z jednego miejsca na drugie i podróżować, jako typowy backpacker. Jednak podróż w takim stylu nie może być zaliczona do najbardziej komfortowych zwłaszcza, jeżeli chodzi o podróże długodystansowe takie jak do Azji.  Jeżeli podróżujesz po kraju rozwijających się, musisz wziąć pod uwagę, iż podróż może okazać się bardzo ciężka ze względu na zły stan dróg, a także bardzo często kierowcy podróżują bez przerwy, dlatego nie trudno o niebezpieczne sytuacje, spowodowane przekroczeniami i zmęczeniem.

W Australii, Nowej Zelandii, Afryce Południowej, USA, Meksyku oraz Kanadzie można kupić specjalny bilet autobusowy, który pozwala na podróżowanie na terenie całego kraju. Możesz zmieniać autobusy tak często jak tylko będziesz chciał. Niektóre z nich są typowymi  jedynymi w swoim rodzaju autobusami dla backpacker’ów -  to fantastyczna okazja na poznanie nowych przyjaciół.

Pociąg

Pociąg to często najbardziej komfortowy środek transportu, w którym możesz wyciągnąć nogi i cieszyć się pięknymi widokami na zewnątrz. Z drugiej strony są one dosyć kosztowne i maja, krótszą odprawę niż autobusy. Nie oczekuj szybkiej prędkości - niektóre mogą wlec się jak żółw, zaraz po przekroczeniu europejskich granic. Taki urok podróży w pociągu.

Zawsze pamiętaj, aby mieć oko na swoje rzeczy, kiedy poruszasz się jakimkolwiek transportem - zwłaszcza w pociągach. Do wielu kradzieży dochodzi w nocy, podczas gdy śpimy i nie jesteśmy w stanie dokładnie pilnować swoich rzeczy. Należy pamiętać, że rzadko można mieć przy sobie plecak podróżny w autobusie jak również w pociągu jeżeli wszystkie siedzenia są zajęte.

Samochód lub kamper

Wynajem lub kupno samochodu – jest najdroższą opcją transportu z możliwych. Jednak takie rozwiązanie oferuje najwięcej swobody i daje Ci możliwość decydowania gdzie chcesz jechać. W krajach takich jak USA i Kanada, same krajobrazy zachęcają by wybrać się w podróż samochodem. W innych dużych krajach o niskiej gęstości zaludnienia oraz dużymi dystansami pomiędzy miastami np. w Australii, Nowej Zelandii lub RPA - jest bardzo popularny wynajem lub kupno kampera dzięki będziesz miał zapewniony transport i zakwaterowanie z kuchnia w jednym.

Jeżeli myślisz o samochodzie, możesz wziąć pod uwagę kupno używanego samochodu lub kampera - jest to o wiele tańsza opcja od wynajmu, jeżeli planujesz podróż dłuższą niż 2-3 miesiące. Bardzo często podróżujący kupują i sprzedają samochody między sobą.

Jeżeli jednak nie czujesz się przekonany do zakupu samochodu, KILROY pomoże Ci dokonać rezerwacji na wybrany model. W USA i w Kanadzie, na przykład oferujemy najlepsza ofertę na wynajem samochodów dla młodzieży i studentów - jeżeli rezerwacja dokonana jest z wyprzedzeniem. W ten sposób ominą cię dodatkowe opłaty dla młodych kierowców jak i również dostaniesz darmowe tankowanie z wypożyczalni.

Kontakt