Zakupy

5th Avenue, nadchodzę!
Będąc europejskim backpacker'em zauważysz podczas swojej podróży jak tanie mogą być produkty w innych regionach świata.

Czy kupisz wyjątkową pamiątke z targu w Azji lub koszulkę znanego projektanta w Buenos Aires lub w Nowym Jorku, musisz pamiętać, że pamiątki będą  gromadzić się w Twoim plecaku, którego ciężar będzie wzrastał proporcjonalnie do ilości nabytych rzeczy. Staraj się kupować lekkie przedmioty, a duże radzimy Ci wysyłać bezpośrednio do domu. Dzięki temu nie będziesz musiał nosić wszystkiego ze sobą w czasie podróży.

Uliczne markety & sztuka negocjacji

Jednym z ekscytujących elementów podróży są uliczne markety. Znajdziemy tam lokalne artefakty, produkty, których cena podlega negocjacji. Istnieje wiele zasad skutecznej sztuki negocjacji – zapoznaj się z zasadami  lokalnych zwyczajów przed wyruszeniem na zakupy. Wybieraj się na lokalne targowiska tylko w tedy kiedy jesteś pewien, że chcesz coś kupić. Prowadzenie negocjacji samo w sobie jest pewnego radzaju sportem. Masz do tego pełne prawo, ponieważ ceny dla przyjezdnych zwykle są zawyżane nawet do 10 razy wartości rzeczywistej.

Nieorginalne produkty czyli uwaga na 'podróbki doskonałe'

Uważaj na podróbki  produktów takich jak CD, DVD, torebki, odzież jak i również elektronikę. Zazwyczaj są one dostępne w Indiach, Chinach, Tajlandii, Wietnamie lub w innych krajach azjatyckich. Kuszą przyjezdnych niską ceną (nie raz nawet o 10-20 razy tańszą od oryginału). Nabywając tego typu produkty mogą stanowić problem przy przekraczaniu granicy w drodze powrotnej. Władze celne mogą nakładać grzywny jeżeli znajdą u Ciebie podrobione przedmioty. Pamietaj również, że ich wysyłanie  w dużych ilościach do sprzedaży jest poważnym przestępstwem, które może kosztować Cię fortunę. Nie ryzykuj!

Contact