Pakowanie - co ze sobą zabrać?

Najlepsza rada: im mniej tym lepiej
''Mniej znaczy więcej'' jak mówi znane przysłowie. To nie żadne odkrycie, jeżeli chodzi o pakowanie. Najlepsza rada, zapakuj swój bagaż do pełna rzeczami , które chcesz zabrać, a potem pozbądź się jednej trzeciej tego co masz i ruszaj w droge!

Istnieje wiele powodów, które potwierdzają, że mniej naprawdę oznacza więcej - jest to najlepszy sposób na spakowanie się. Po pierwsze, dźwiganie ciężkiego plecaka nie należy do najbardziej przyjemnych rzeczy zwłaszcza podczas podróży. Po drugie pąkując mniej rzeczy przed wyjazdem – robisz miejsce na zakupy podczas podróży. Po trzecie, zawsze możesz kupić podstawowe produkty dostępne na całym świecie – bardzo często zdarza się, że są tańsze niż te , które planujemy zabrać ze sobą.

Rzeczy, które musisz zabrać ze sobą:

  • Plecak lub walizka i mały plecak na spacery po mieście
  • Przeciwdeszczowy pokrowiec na plecak
  • Parę dobrych butów trekkingowych
  • Zestaw pierwszej pomocy z lekami, bandażami, strzykawkami
  • Kopie wszystkich cennych dokumentów: paszportu, biletów, voucherów oraz listę ważnych numerów telefonicznych
  • Latarke /czołówke
  • Lekki kapelusz, czapka lub inne nakrycie głowy
  • Szwajcarski nóż oficerski ( scyzoryk) lub podobne narzędzie
  • Telefon komórkowy (środek komunikacji, odtwarzacz muzyki, kalkulator budzić, gry, zapasowa kamera, miejsce na przechowywanie zdjęci itp.)
  • Przewodniki

Nie zabieraj całej szafy 'na wszelki wypadek'. Myśl rozsądnie - upewnij się, że zabierasz ze sobą tylko szybkoschnące , nie za drogie i wygodne ubrania. Zostaw suszarkę w domu oraz wszelkie sentymentalne rzeczy.

Suszarka i sentymenty zostaw w domu

Przemyśl dokładnie, które rzeczy chciałbyś zabrać ze sobą. Zwróć uwage na kierunek  swojej podróży. Jeżeli planujesz zostać w hostelach lub w innych tanich miejscach - śpiwór i czysty ręcznik - zabierz ze sobą. Pamiętaj by zabrać ze sobą pojemnik na wodę podróżując po ciepłych krajach, jak również o lekkim zestawie sztucy (plastikowa miska, nóż, widelec, łyżka) jeżeli planujesz atrakcje w terenie. Zaopatrz się w spray przeciw komarom - najlepiej kupić preparat na miejscu. Nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych przedmiotów takich jak: suszarka. Nie zabieraj ze sobą zbyt drogich i sentymentalnych przedmiotów z domu. Zostaw je tam gdzie ich miejsce- pamiętaj, że przygoda backpacker’a jest jedyna w swoim rodzaju – powinieneś czerpać inspiracje  każdego dnia, nie przypominając sobie życia codziennego, które czeka na Ciebie po powrocie.

Odpowiedni plecak

Plecak sam w sobie powinien być wygodny i dopasowany do Twojego rozmiaru i wagi.  W większość sklepów, (prawdopodobnie Twój konsultant z KILROY) może doradzić Ci czego powinieneś szukać. Nie kupuj za dużego plecaka.  Kiedy udajesz się w podróż jako backpacker bierz pod uwagę , że przez cały okres podróży będziesz dźwigał rzeczy, które zabierzesz ze są sobą. Im większy bagaż tym większy ciężar. Najlepszy wybór to 50-70 litrowy plecak. Wszystkie rodzaje powyżej 70 litrów to stanowczo za duży plecak zwłaszcza dla kobiety!

Kontakt