Wszystkie kategorie

Working holiday w Australii

 • Working holiday w Australii
  Working holiday w Australii
 • Working holiday w Australii - praca na farmie
  Working holiday w Australii - praca na farmie
 • Połącz przyjemne z pożytecznym podzas working holiday w Australii
  Połącz przyjemne z pożytecznym podzas working holiday w Australii
 • Nie zapomnijcie o obowiązkowym roadtripie wzdłuż Great Ocean Road!
  Nie zapomnijcie o obowiązkowym roadtripie wzdłuż Great Ocean Road!

Jeśli macie od 18 do 30 lat, wziąż możecie zrealizować marzenie podróży po Australii z możliwością legalnej pracy, która pokryje jej koszt. Working holiday - zwiedzaj Australię i zarabiaj pieniądze!

Wiza "working holiday" daje Wam możliwość pobytu oraz pracy w danym kraju przez 12 miesięcy.  Należy pamiętać, iż w jednym miejscu możecie być zatrudnieni przez maksymalnie przez 6 miesięcy. Możliwości pracy są niezliczone: kawiarnie, bary, praca na farmie, lecz jeśli chcecie pracować w szpitalu, szkole lub przedszkolu, musicie mieć ze sobą niezbędne zaświadczenia zdrowotne.

Co to jest "Working Holiday Visa Maker"?

Australia oferuje program "Working Holiday Maker". Wiza daje Wam możliwość pobytu w Australii przez 12 miesięcy. Wiza z założenia oferuje opcje połączenia pracy z podróżowaniem. Po otrzymaniu "Working Holiday Visa", będziecie mieli 12 miesięcy na przybycie do kraju. Jednym z warunków by otrzymać wizę jest znajdowanie sie w odpowiednim przedziale wiekowym (18-30 lat).

W jakim wymiarze powinienno się pracować podczas working holiday?

Decyzja należy do Was. Na wizie working holiday, możecie pracować na pół etatu, cały etat, zlecienie, a nawet odbywać wolontariat. Istnieje wiele możliwości pracy, szczególnie w przemyśle turystycznym, hotelarstwie, agroturystyce czy gastronomii.  

Dowiedz się więcej o rodzajach zatrudnienia i możliwości pracy podczas working holiday:

Kilka wskazówek na to jak najszybciej dostać pracę w Australii:

 • Zarezerwuj pakiet

Gdzie mogę znaleźć oferty pracy?

Najlepiej mieć oko na ogłoszenia dostępne na stronie www.careerone.com.au. Informację o dostępnych miejscach pracy na farmach w Australii można znaleźć na oficjalnej stronie Harvest Trail .

Ile będę w stanie zarobić?

Płatność oraz warunki zatrudnienia są regulowane przez prawo australijskie. By sprawdzić dokładne stawki oferowane w różnych przemysłach, prosimy odwiedzić stronę: Fair Work Ombudsman.

W celu otrzymania wypłaty, konieczne jest założenie australijskiego konta bankowego oraz otrzymanie numeru podatkowego (australijskiego odpowiednika NIP-u). KILROY oraz nasi australijscy partnerzy pomogą Wam w załatwieniu wszystkich formalności.

Czy mogę opuszczać i wracać na teren Australii posiadając wizę working holiday?

Gdy wiza jest ważna, możesz wielokrotnie opuścić oraz wrócić na teren kraju.

Czy mogę zostać dłużej?

Jeśli posiadasz wizę working holiday i pracujesz w specjalnych regionach Australii, masz możliwość przedłużenia podbytu na kolejne 12 miesięcy aplikując o kolejną wizę. By być objętym taką mozliwością, należy posiadać minimum trzymiesięczny staż pracy na farmie lub na plantacji podczas pobytu na pierwsze visie "working holiday". Zawsze należy sprawdzić czy miejsce, w którym pracujecie spełnia wszystkie wytyczne. Należy pamiętać, że za przekroczenie dozwolonego czasu pobytu w Australii nakładane są wysokie kary. Może się to wiązać również z brakiem możliwości powrotu do Australii.

Więcej informacji na temat przedłużenia pobytu w Australii:

Czy mogę uczyć się/studiować podczas working holiday?

Mając wizę working holiday na 12 miesięcy, macie możliwość studiowania jedynie przez 4 miesiące. Program working holiday nie jest przeznaczony na pełnowymiarowe studia.

Ile pieniędzy powinienem mieć ze sobą podczas working holiday w Australii?

Wybierając sie do Australii należy pamiętać, by mieć wystarczająco oszczędności żeby być w stanie utrzymać się podczas pierwszych miesięcy pobytu w Australii.

Kontakt